Ze świata

Od uzależnienia do służby

Yashwant Rao Yashwant Rao czuł wielką niechęć w stosunku do Chrześcijan. Nie mógł także pokonać nieodpartej pokusy do palenia i picia. Pomimo takiego stylu życia Yashwant starał się zachowywać tradycje religijne, których nauczył się jako dziecko. Nadszedł czas, kiedy w jego życiu i rodzinie zaczęły pojawiać się problemy. Jego szwagierka była atakowana przez demony, a on zaczął wtedy szukać ratunku czcząc bożki.

Pastor z miejscowości, w której mieszkał Yashwant kilka razy próbował dzielić się z nim Ewangelią. Dopiero gdy mężczyzna zaczął szukać pomocy, stał się bardziej otwarty na Boże Słowo i ostatecznie uznał Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem. Ta decyzja całkowicie odmieniła jego życie. Yashwant zapisał się do szkoły biblijnej i zaczął służbę jako misjonarz w Karnataka.

Yashwant odkrył, że w Karnataka większość ludzi reaguje na Ewangelię tak jak on kiedyś – nie chce o niej słyszeć.

Jednak Yashwant nie poddaje się, a Bóg zmienia ludzkie serca, szczególnie wśród Dalitów. Dalitowie byli pierwszą społecznością, która wysłuchała wszystkiego, co Yashwant mówił na Jezusa. Większość z tych, którzy nawrócili się do Chrystusa dzięki służbie Yashwanta to właśnie Dalitowie. Yashwant widzi jak Chrystus uwalnia ich od uzależnień a także od zrozpaczenia i poczucia odrzucenia.

Yashwant prosi o modlitwę, by jeszcze więcej Dalitów oddało swoje życie Jezusowi.

źródło: Gospel for Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button