Świadectwa

Od opętania przez demona do studiowania w Szkole Biblijnej

AzjaJeśli ktoś zobaczyłby Sudeepa siedzącego w klasie Szkoły Biblijnej (wspieranej przez GFA), głodnego Bożego Słowa przekazywanego przez nauczyciela, nigdy by nie zgadł w jakim stanie był rok temu. Przed poznaniem Zbawiciela Sudeep był opętany przez demona przez kilka lat. Szatan dał mu specjalną moc, którą ludzie odbierali jako cuda.

Ludzie z wioski bali się go, ale respektowali jako duchowego lidera w ich tradycyjnej religii.

Sudeep był szanowany w swojej społeczności ale żył w ciemności: Był całkowicie oddany szatańskiej sile a to niszczyło jego zdrowie. Pomimo mocy jaką posiadał nie mógł uleczyć sam siebie.

Jego ojciec wydał wiele pieniędzy na różnorodne leczenie i konsultacje medyczne, ale nadal jego syn był chory. Jego stan pogarszał się każdego dnia a rodzice bali się o jego życie.

Ciocia Sudeepa , Pritha, odwiedziła go w tym trudnym czasie. Zobaczyła swojego kuzyna w bardzo złym stanie i stwierdziła, że jest opętany przez demona. Powiedziała ojcu Sudeepa  o Jezusie, najlepszym Lekarzu i modliła się o kuzyna.

Bóg uzdrowił Sudeepa po modlitwie Prithy. Po tym cudzie cała rodzina zaczęła uczęszczać do lokalnego kościoła.

Sudeep kontynuował naukę o tym Jedynym, który go uzdrowił i wkrótce powiedział publicznie swoje świadectwo nawrócenia. Wzrastał w Panu i brał udział w służbie z innym pastorem przez kilka miesięcy.

Rok po nawróceniu, Sudeep zapisał się do Szkoły Biblijnej wspieranej przez GFA. Z wizją służenia Panu wśród tych co Go nie znali, zaangażował się w służbę zgodną z kierunkiem swych studiów.

Módlmy się za Sudeepa aby stał bardzo blisko Pana i aby Pan błogosławił jego służbie.

Źródło: GFA
Tłum: Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button