Muzyka

Nowy album TobyMaca „Light Of Christmas”

tobyMac

Jeśli podobały Ci się poprzednie świąteczne kawałki TobyMaca, jego nowy album „Light of Christmas” zdecydowanie Cię nie zawiedzie. Na płycie znajdziemy kilka piosenek z poprzednich płyt, nagranych między innymi z Owl City, Leigh Nash, Relient K czy JT Daly. Radosne, pełne energii, wpadające w ucho piosenki to specjalność TobyMaca. To idealna płyta, przy której tanecznym krokiem wejdziemy w sezon świąteczny.

Zespół Relient K towarzyszy TobyMacowi przy piosence „Can’t Wait For Christmas”, która opowiada o nostalgii odczuwanej w oczekiwaniu na Święta. TobyMac zaczyna utwór słowami „Uwielbiam te noce, te drzewa, piękne parady. Uwielbiam śnieg, który spada i przykrywa ziemię. Uwielbiam śpiewać o narodzinach Zbawcy – nie mogę się doczekać Świąt”. Wokalista Relient K, Matt Thiessen, wymienia to, co on sam najbardziej lubi w czasie Bożego Narodzenia – „To, jak w nocy wygląda główna ulica, oglądanie „Elfa” przynajmniej dwa razy”. Syntezator, gitara, perkusja i róg sprawiają, że energia utworu niesamowicie udziela się słuchaczom. Z pewnością poderwiesz się do tańca, śpiewając głośno.

Większość osób zna pewnie „Christmas This Year”,

Light Of Christmas

przebój, którym w poprzednich latach zachwycały się stacje radiowe. To kolejna przepełniona energią piosenka, której refren jest swego rodzaju deklaracją: „W tym roku w Święta będziemy głośni, pohałasujemy trochę, będzie nas słychać; niech świat się cieszy”. Anielski głos Leigh Nash dołącza w bridge’u, śpiewając „Święty, święty, święty, Bóg nadchodzi, w tę jasną noc na świat przychodzi Zbawca”. Na pewno i w tym roku będzie to prawdziwy hit.

Prawdziwa klasyka świątecznej piosenki, „The First Noel”, to elektroniczny akcent będący owocem współpracy TobyMaca i Owl City. Większa część tekstu jest już publice znana, jako że pochodzi z oryginalnej wersji utworu. Nowość to moment, w którym TobyMac dodaje „Miłość, którą się dzieliłeś nawet z tymi przestraszonymi. Oh, pasterze byli tak przerażeni. Odwróciłeś to wszystko do góry nogami podczas pierwszych Świąt, więc będę śpiewał kolędę na ulicach i chwalił Emmanuela, aż odejdę z tego świata”. Choć nie jest to pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy słyszymy tytuł „The First Noel”, z pewnością jest to wspaniały sposób na radość z przyjścia Jezusa.

Bardzo możliwe, że „Light of Christmas”

to najbardziej przepełniony energią album świąteczny, jaki usłyszysz w tym roku. Każda piosenka sprawia radość, elektroniczne dźwięki i teksty cieszą słuchających. „Light of Christmas” to przyjemny album, który warto dodać do świątecznej kolekcji.

Autor: Madeleine Dittmer

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button