Muzyka

Nowy album Jesus Culture – „Church Volume One”

Zespół Jesus Culture, który został nominowany do nagrody Grammy, wydał nowy album „Church Volume One (Live)”. Liderzy i liderki uwielbienia, którzy wzięli udział w projekcie, to m.in. Kim Walker-Smith, Bryan i Katie Torwalt, Chris McClarney, Chris Quilala, Mack Brock i Derek Johnson. Jesus Culture

„Church Volume One (Live)” to nawiązanie do początków Jesus Culture. Piosenki zespołu opisują, kim jest Bóg i jak działa w ich kościele i życiu. Grupa stworzyła teksty i melodie, które są nową muzyką na nowy sezon.

– Jesus Culture na początku było tylko konferencją młodzieżową, a z czasem stało się ruchem – powiedziała Kim Walker-Smith, jedna ze współzałożycieli Jesus Culture. – Muzyka była w pewnym sensie produktem ubocznym ruchu i tego, jak Bóg działał w nas i przez nas. Kiedy piosenek było coraz więcej, nazwano nas „Jesus Culture Band”. Próbowaliśmy wpasować się w tę nową tożsamość, ale nie do końca nam odpowiadała. Zawsze działaliśmy jako ruch i kościół. Kiedy rozmawialiśmy o tej płycie, czuliśmy w bardzo silny sposób, że nie chcemy tworzyć kolejnej płyty tak po prostu, bez powodu. Chcieliśmy znów stworzyć coś, co jest tylko produktem ubocznym działania Boga w nas i w naszym życiu. Pragnęliśmy mieć jasny cel i wrócić do tego, co już znamy, do naszej historii i tożsamości.

Druga część projektu będzie wydana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Łącznie jest to 18 piosenek nagranych na żywo w Jesus Culture Sacramento w ciągu czterech niedziel. Album „Church Volume One (Live)” to pierwsze 9 piosenek. Church Volume One

– To był powrót do prostoty – mówił Derek Johnson, lider uwielbieniowy z Jesus Culture. – Nagrywanie chwil z życia naszej kościelnej rodziny przez kilka niedziel i śpiewanie piosenek, które wszyscy chcieliśmy śpiewać. To jeden z powodów dla których wydajemy dwa albumy. Za każdą piosenką kryje się coś szczególnego i wiedzieliśmy, że chcemy wydać wszystkie. Jak niby przyciąć chwilę spędzoną z Bogiem? Po prostu czuliśmy, że to niemożliwe.

Te piosenki stały się hymnem Jesus Culture, a zespół cieszy się, mogąc się nimi dzielić ze światem w czasie, kiedy potrzebna jest nadzieja i walka ze strachem.

Pieśń „Still In Control” to pełne mocy przypomnienie i deklaracja, a „I Will Not Fear” zdaje się być napisane idealnie na ten czas.

– Biorąc pod uwagę wszystko, z czym świat się teraz mierzy, sądzę, że wszyscy musimy pamiętać o tym, że „wszystko się zmieni, więc nie będę się bać” – mówił Johnson. – Strach jest dobrze znany każdemu człowiekowi, więc wszyscy musimy przypominać swojej duszy, że Bóg jest źródłem pokoju i odwagi, że On nie daje nam lęku, to świat chce nam go podarować. Nadzieja to coś, czego potrzebujemy zawsze, a teraz naprawdę szczególnie mocno. Te piosenki uwolnią wiarę, nadzieję, odwagę i ufność, że Jezus jest z nami i działa dla nas, i że On wprowadzi nas w przełom. Czytamy wiadomości, sprawdzamy statystyki, ale to wszystko jest zawodne. Kiedy trzymamy się kurczowo nadziei, nie zawiedziemy się.

– Modlimy się, aby te piosenki były bronią kościoła w tym czasie – wyjaśniała Walker-Smith. – Wielbienie Boga ma moc i jest bronią, która niszczy kłamstwa i strach. Pragniemy, by te piosenki stały się tłem dla wielu spotkań z Jezusem i uzupełniły słowami modlitwę i nawoływanie serca.

„CHURCH VOLUME ONE (LIVE)” – lista utworów:

1. More Than Enough (Jesus Culture & Kim Walker-Smith)
2. Anticipation (Jesus Culture & Bryan & Katie Torwalt)
3. Revival (Jesus Culture & Chris McClarney)
4. Still In Control (Jesus Culture & Mack Brock)
5. Gold (Jesus Culture & Bryan & Katie Torwalt)
6. King of Love (Jesus Culture & Derek Johnson)
7. Nothing but Good (Jesus Culture & Chris Quilala)
8. Insatiable (Jesus Culture & Kim Walker-Smith)
9. I Will Not Fear (Jesus Culture & Derek Johnson)

Autor: Jessie Clarks

Źródło: The Christian Beat

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button