Świadectwa

Nowa wiara doprowadziła brata do próby zabójstwa

AzjaTalat Sarin był wpływowym mężczyzną w wiosce. Kiedy przyjął Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela, inni podążyli za nim. Ale jego młodszy brat Vanhi nie chciał mieć z nową wiarą nic wspólnego. Stawał się coraz bardziej wściekły z powodu decyzji brata. Wiernie podążając za bratem wpatrzony w niego jak w bóstwo, Vanhi uważał, że tym razem Talat źle prowadzi jego i mieszkańców wsi.

Pijany Vanhi chwycił nóż i stanął pod drzwiami domu brata wołając go żeby wyszedł do niego.

Zaniepokojony Talat w pośpiechu wyszedł na zewnątrz zobaczyć co się dzieje.

“Zatruwasz lokalną społeczność poprzez głoszenie nowej wiary innym” powiedział Vanhi.

Vanhi gwałtownie ruszył w kierunku brata z nożem w ręku. Wycelował tak aby poderżnąć Talatowi gardło. Lewe ramię Talata zostało skaleczone gdy starał się zasłonić od ataku. Krew zaczęła wyciekać z przeciętej żyły i rodzina rannego wzięła go do szpitala. Teraz Talat nadal leczy ranę.

Na krótko przed incydentem Talat miał podobną perspektywę jak Vanhi.

Talat myślał, że chrześcijaństwo jest tylko dla plemiennych ludzi. Sądził, że każde plemię ma swych własnych bogów i nie ma miejsca dla chrześcijaństwa w jego wiosce. Pozostali mieszkańcy mieli skostniałe serca podobnie jak Talat.

Pavani Chopra, pastor wspierany przez GFA, wierzył, że jeśli Talat dostrzegłby swoją potrzebę zbawienia mógłby być złamany tam gdzie służył. Pavani miał trudne zadanie bycia świadectwem dla tych ludzi, ale wiedział, że jeśli Talat się nawróci inni też otworzą swoje serca dla Jezusa.

Pastor Pavani ciągle dzielił się Bożym Słowem z Talatem, ale mimo to Talat nie wierzył .

Pavani był zdeterminowany aby pokazać miłość Jezusa i nie stracić nadziei, nieustannie modlił się i pomagał Talatowi. Wtedy jednego dnia oczy Talata się otworzyły i zobaczył, że jest grzesznikiem potrzebującym zbawienia. Pavani doradzał mu w tym czasie i Talat przyjął Jezusa jako swego Zbawiciela.

Tak jak Pavani się spodziewał więcej ludzi z wioski przyszło do Jezusa. Pomimo, że Vanhi jest porywczy, Talat wybaczył swemu bratu i poprosił aby nie został oskarżony. Prosi o modlitwę za brata aby poznał Jezusa jako Zbawiciela i okazał skruchę po tym co zrobił.

Źródło: GFA
Tłum: Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker