Wieści wydawnicze

Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę …

Nocni myśliwiO książce „Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu”. Polscy lotnicy. Niemiecki obóz. Spektakularna międzynarodowa ucieczka.

– Dla nazistów była ona kompromitacją
– Brytyjczycy chwalą się nią do dziś
– O Polakach nie pamięta nikt

Najlepsi lotnicy bombowi RAF-u. Bezlitośni łowcy wypatrujący pod osłoną nocy swoich celów – niemieckich miast i fabryk napędzających nazistowską machinę wojenną. W końcu zestrzeleni i schwytani trafiają do obozu jenieckiego – Stalagu Luft III.

Od pierwszej chwili realizują swój główny cel – ucieczkę. Jak zamkniętym w obozie żołnierzom udaje się pod czujnym okiem nazistów wybudować trzy długie tunele? W jaki sposób podrabiają dokumenty, kreślą dokładne mapy? Jakim cudem szyją skrojone na miarę niemieckie mundury? A wreszcie – jak ponad 70 osobom udaje się wydostać z niewoli, dokonując rzeczy niemożliwej – największej ucieczki z nazistowskiego obozu w dziejach?

Jaką rolę w tej ucieczce odegrali Polacy? Jakie były losy uciekinierów? I dlaczego Polacy zostali w tej historii zapomniani?

Najbardziej spektakularna akcja drugiej wojny światowej, w której kluczową rolę odegrali nasi rodacy. Historia najsłynniejszej ucieczki opowiedziana po raz pierwszy z polskiego punktu widzenia.

Dane książki:

Tytuł: Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu
Autor: Marek Łuszczyna
Oprawa twarda
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-7933-9
EAN: 9788324079339
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Cena katalogowa: 44,99 zł
Rok wydania: 2021

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button