PrześladowaniaZe świata

Nigeria: Zagrożenie dla chrześcijan ze strony islamskich terrorystów

Ranny z Nigerii
Jedna z tysięcy ofiar islamskiej agresji wymierzonej w nigeryjskich chrześcijan

W sobotę 29 sierpnia 33 osoby zostały zabite w czasie napaści na dwie wioski w rejonie Sanga. Z kolei w wyniku napaści na wioskę Okuke w stanie Delta na południu Nigerii śmierć poniosły trzy osoby, a dwie zostały ranne. Nasi partnerzy donoszą również, że w ostatni weekend sierpnia muzułmanie z ludu Fulbe zabili pięć osób w Barkin Ladi i dwie w Riyom w stanie Plateau. Ostrzegają, że bojownicy Fulbe zaczynają rozszerzać pole swoich działań także na południe kraju, podczas gdy rząd skupia się na walce z Boko Haram, islamistycznym ugrupowaniem terrorystycznym działającym na północy.

Pod koniec sierpnia setki chrześcijan ze stanu Plateau udało się do stolicy Nigerii Abudży, aby spotkać się z Sekretarzem Generalnym ONZ Ban Ki-moonem i zaprotestować przeciwko ciągłym atakom na swoje społeczności. Ban Ki-moon przybył do Nigerii, aby spotkać się z prezydentem Muhammadu Buharim.

W swojej petycji chrześcijanie napisali: „Od maja tego roku ataki na nasze wioski nasiliły się pod względem częstotliwości i intensywności. Najciężej poszkodowani są mieszkańcy Riyom i Barkin Ladi. Co tydzień jest zabijanych średnio dziesięć osób”. Zdaniem miejscowych chrześcijan islamscy bojownicy założyli bazę w Riyom, niedaleko Jos i planują kolejne ataki.

Módlmy się, aby chrześcijanie w Nigerii nieprzerwanie składali swoją ufność w Bogu i pamiętali, że jest On „niezawodną pomocą w utrapieniach” (Ps 46,1). Módlmy się o pocieszenie dla poszkodowanych w wyniku napaści. Módlmy się, aby plany kolejnych ataków zostały pokrzyżowane. Módlmy się o mądrość i odwagę dla władz Nigerii, aby stanowczo przeciwstawiły się zarówno bojownikom z ludu Fulbe, jak i pozostałym islamskim ekstremistom. Módlmy się o nawrócenie jak największej liczby nigeryjskich muzułmanów.

Źródło: Release International; The Voice of the Christian Martyrs Nigeria
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.