PrześladowaniaZe świata

Nigeria: Uwolnienie porwanych uczniów i nauczycieli

porwane z Engravers College
Cztery z porwanych osób z Engravers’ College. Zdjęcie: Church in Chains

Sześcioro uczniów oraz dwóch pracowników szkoły chrześcijańskiej z miasta Kaduna, których porwano 3 października, zostało uwolnionych 26 października. Policja ogłosiła, że to jej funkcjonariusze „przejęli” i uwolnili porwanych nie narażając ich zdrowia. Rodzice uczniów twierdzą jednak, że to nie policja uwolniła porwanych, tylko że zostali oni wypuszczeni po wpłaceniu okupu. Policja odebrała tylko porwanych po ich uwolnieniu.

Rzecznik z rodziców, Ohemu Fredrick, powiedział reporterom, że dziewczynki oraz nauczyciele byli torturowani podczas każdej rozmowy telefonicznej z porywaczami. W słuchawce słychać było ich porwanych. Przez cały czas pobytu w niewoli byli oni karmieni tylko ryżem wymieszanym z olejem palmowym.

Porywanie dla okupu stało się jednym z głównych źródeł utrzymania dla islamistycznych terrorystów. Ich celem często stają się chrześcijanie.

Dziękujmy Bogu za uwolnienie porwanych osób. Módlmy się o ich powrót do zdrowia fizycznego i psychicznego po tym traumatycznym przeżyciu. Módlmy się także za ich rodziny. Módlmy się również za porywaczy, aby zostali wyrwani z królestwa ciemności i przyprowadzeni do Światła Bożej miłości.

Źródło: Church in Chains, AllAfrica
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button