PrześladowaniaZe świata

Nigeria: smutny początek roku dla chrześcijan

Kościoły znowu zaatakowane – napastnicy strzelali na oślep – sześć osób nie żyje
Chrześcijanie w Północnej Nigerii nie odzyskują spokoju. Wieczorem 30.12.2011 uzbrojeni napastnicy zaatakowali kościół w Gombe w północno-wschodniej Nigerii. Zgodnie z doniesieniami przynajmniej sześć osób zostało zabitych. Inne zostały ranne. W kościele „Deeper Life Church” odbywało się nabożeństwo wieczorne, kiedy kilku mężczyzn otworzyło ogień do zebranych. Przypuszcza się, że za atakiem może stać radykalno-islamska sekta „Boko Haram”. Wśród chrześcijan wszechobecny jest strach przed kolejnymi atakami. Prosimy o modlitewne wsparcie nigeryjskich chrześcijan a szczególnie rodziny ofiar.

Krwawe Święta Bożego Narodzenia

Na początku roku informowaliśmy Państwa również o krwawym Bożym Narodzeniu jakiego doświadczyli chrześcijanie po aktaku przeprowadzonym przez „Boko Haram” (po polsku – nowoczesne wychowanie jest grzechem).

Ekstremiści chcą osiągnąć ścisłe stosowanie islamskiego prawa „szariatu” w całej Nigerii. Ugrupowanie, które nazywa się także „Talibowie Nigerii”, jest odpowiedzialne za liczne ataki bombowe i brutalne napady zwłaszcza na chrześcijan w tym zachodnio-afrykańskim kraju. Podczas Świąt Bożego Narodzenia w atakach na kościoły zmarło ponad 40 osób. Do ataków przemocy m.in. niedaleko stolicy Abudży przyznało się „Boko Haram”. W atakach bombowych na kościół Świętej Teresy w Madalla zmarło przynajmniej 30 osób.

Zmiany w Światowym Indeksie Prześladowań

Ubiegły rok był rokiem terroru dla chrześcijan na północy tego najliczniej zaludnionego kraju Afryki. W nowym Światowym Indeksie Prześladowań 2012 Open Doors Nigeria przesunęła się z miejsca 23 na pozycję 13. Ranking pokazuje, w których krajach chrześcijanie są najmocniej prześladowani i dyskryminowani. Zgodnie z potwierdzonymi doniesieniami w Nigerii w ubiegłym roku życie straciło przynajmniej 300 chrześcijan. Nieujawniona liczba może wynosić nawet 1000-1500 osób.

Prośby modlitewne
– Módlmy się, żeby został położony kres terrorowi. Wprawdzie nigeryjski prezydent Goodluck Jonathan zapowiedział wojnę „Boko Haram”, jednak grupa ta zgodnie z doniesieniami wydaje się bardzo dobrze zorganizowana i nie ma prawie żadnych informacji o jej strukturach.
– Módlmy się aby chrześcijanie nie reagowali przemocą na wzrastające ataki.
– Módlmy się o Bożą ingerencję, aby członkowie „Boko Haram” odwrócili się od swojej okrutnej walki przeciwko myślącym i wierzącym inaczej niż oni.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.