PrześladowaniaZe świata

Nigeria: Śmiertelne żniwo ataków na chrześcijan

Broń

26 września grupa napastników z bronią palną wtargnęła w czasie nabożeństwa do kościoła w Gavaciwa w stanie Kaduna i otworzyła ogień. W ataku zginął jeden członek kościoła, Nasiru Abdullahi, a wielu innych wierzących zostało rannych i trafiło do szpitala.

Ataki na chrześcijan

Gubernator stanu potępił atak, twierdząc, że był dokonany celowo, by powodować rozłam w społeczności przez granie na uczuciach religijnych. Uważa się, że napastnikami byli bojownicy koczowniczego plemienia Fulbe. Funkcjonariusze bezpieczeństwa nadal prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Wieczorem tamtego dnia, w dwóch innych społecznościach stanu Kaduna zginęło 30 chrześcijan, też prawdopodobnie z rąk bojowników Fulbe. W tej ostatniej serii ciągłych, licznych ataków zniszczono też wiele domów.

Módlmy się…

Pamiętajmy w modlitwach o rodzinie Nasiru, a także o rodzinach innych 30 chrześcijan, zabitych później tamtego dnia, które opłakują swoją tragiczną stratę.

Prośmy Boga, by zapewnił fizyczne uzdrowienie wielu rannym, którzy przeżyli ostatnie ataki i wracają do zdrowia po doznanych obrażeniach, oraz dodał sił emocjonalnych i psychicznych tym, którzy byli świadkami przemocy.

Niech władze stanu Kaduna zlokalizują sprawców odpowiedzialnych za te zbrodnie przeciwko swoim nigeryjskim braciom, i niech znajdą sposoby na skuteczne wprowadzenie pokoju i porządku wśród mieszkańców tego niespokojnego kraju.

Źródła: Daily Post, NaijaNews, Daily Trust, Morning Star News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Nigeria: Tłum zabił pastora z powodu rzekomego nawrócenia muzułmanina

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button