PrześladowaniaZe świata

Nigeria: Śmierć męczenników staje się nasieniem kościoła

NigeriaNasilenie przemocy w Nigerii tylko wzmocnia wiarę chrześcijan. W kościele Deeper Life Bible Church w Gombe, gdzie 5 stycznia dziewięcioro chrześcijan zginęło męczeńską śmiercią w ataku islamistów, mają miejsce oznaki przebudzenia. 19 stycznia podczas ich pogrzebu wielu wierzących na nowo poświęciło swoje życie Chrystusowi, a inni przyszli do wiary w Chrystusa po raz pierwszy.

Ponad 500 zebranych osób w tym 50 pastorów płakało i śpiewało na kolanach.

Krewni męczenników oraz przedstawiciele władz, w tym zastępca gubernatora stanu, mówili o każdym zamordowanym chrześcijaninie. To trwające cztery godziny nabożeństwo przerodziło się następnie w modlitwę wstawienniczą za Kościół w Nigerii, za cały naród, muzułmanów w Nigerii i muzułmańskie ugrupowanie ekstremistyczne Boko Haram.

„Prowadzący modlitwę oparł większość intencji na fragmentach Biblii dających umocnienie i zachętę Kościołowi, m.in. na księdze Izajasza 61,1-4. Zachęcał Kościół, aby przyjął raczej postawę modlitwy niż narzekania” – powiedział pracownik VOM. „Pan wie, jak staczać swoją własną bitwę w swój własny sposób i, niezależnie od sytuacji, nie powinniśmy szukać odwetu”.

Módlmy się, aby Pan nadal pocieszał i zaopatrywał pogrążonych w żałobie. Módlmy się, aby Bóg wzmacniał wiarę chrześcijan w Nigerii podczas tych trudnych prób i dał im zawój zamiast popiołu, olejek radości zamiast szaty żałobnej, pieśń pochwalną zamiast ducha zwątpienia. (Iz 61,3).

źródło: The Voice of the Martyrs
Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button