PrześladowaniaZe świata

Nigeria: ponad 100 zabitych chrześcijan w Jos

Wymordowano wiele rodzin – ci, którzy przeżyli zmagają się z traumą.
„Musimy żyć w tym horrorze, i nie wiemy zupełnie co jeszcze może się zdarzyć”, mówi pastor Dagai z Vwang Kogot. Chrześcijanie w centralnym nigeryjskim stanie Plateau nie mają spokoju. Więcej jak 100 chrześcijan zostało zabitych przez muzułmańskich ekstremistów pod koniec września w okolicach Jos. Często mordowano całe rodziny.
Open Doors od lat wspiera w tym regionie wdowy, sieroty, chrześcijańskie wspólnoty. Prosimy o modlitwę za pogrążone w traumie rodziny ofiar jak i tych, którzy doznali jakichkolwiek obrażeń podczas ataku.

Wieczorem 9. września radykalni muzułmanie uzbrojeni w maczety i broń palną napadli na miejscowość Vwang Kogot zamieszkałą głównie przez chrześcijan.
14 ludzi zostało zabitych, w tym kobieta w ciąży. Uśmiercono kilku członków rodziny Danboyi i kilku z nich uprowadzono. Wiadomo już, że sprawcami ataku byli członkowie plemienia Fulani. Fulani w większości są muzułmanami prowadzącymi koczowniczy styl życia i posiadający bardzo dobrą wiedzę lokalną i orientację w terenie.

Ofiarą ataku padły również dzieci
Gyang Badung stracił swoją żonę, 4 dzieci, matkę, babcię ibratanka. 2 jego synów przeżyło, ale przybywają teraz w szpitalu. Również Mallam została wdową w tym dniu. Jej jedyne dziecko, syn został zabity. Pastor Dachung Dagai z kościoła „Church of Christ in Nigeria” w Vwang Kogot mówi, że ta wieś została zaatakowana już po raz trzeci w tym roku. Pastor bezskutecznie domagał się zajęcia tą sprawą przez rząd.

Prośby modlitewne:
• Módlmy się za rodziny zamordowanych jak i tych, którzy donieśli obrażeń podczas ataku. Wszyscy oni mają niewyobrażalnie ciężkie przeżycia za sobą i doznali ogromnej traumy. Niech Bóg wzmacnia ich swoją miłością i uzdrawia ich dusze z tej traumy.
• Módlmy się za młodzież i młodych mężczyzn zarówno tych, którzy zaatakowali jaki i tych, którzy się bronili. Cały czas dochodzi do prowokacji i odwetów. Atmosfera jest bardzo napięta.
• Módlmy się sie za chrześcijan w Nigerii, którzy chcą żyć zgodnie ze Słowem Bożym i w miłości Jezusa Chrystusa. Oni chcą żyć w pokoju z etnicznymi muzułmanami.

Źródło: Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker