PrześladowaniaZe świata

Nigeria: nieustająca przemoc wobec chrześcijan

NigeriaW środkowej części Nigerii, gdzie przebiega granica pomiędzy zamieszkanym przez chrześcijan południem oraz zdominowaną przez muzułmanów północą kraju, a także na samej północy stale rośnie przemoc wobec chrześcijan. Mimo wydelegowania specjalnych oddziałów policji i wojska do zwalczania przemocy liczba ataków nieustannie rośnie. Tylko w pierwszych ośmiu tygodniach nowego roku islamska grupa Boko Haram dopuściła się licznych ataków na kościoły, szkoły, wioski oraz rodziny.

W zamachach zginęło ponad 400 osób, większość z nich było chrześcijanami. Równolegle, w atakach zorganizowanych przez plemię Fulanów (największa grupa koczownicza na świecie, zwana również misjonarzami islamu), zamordowano kolejne 163 osoby.

Ciągle nowe ataki

„Napastnicy pojawiają się niespodziewanie znikąd, uderzają gwałtownie i szybko znikają. Na celowniku są całe rodziny, ponieważ chodzi o to, aby zniszczyć całą wspólnotę chrześcijan”, twierdzi obserwator. 15 lutego zamach na wiejską społeczność w Gzie w Borno spowodował 121 ofiar śmiertelnych. Najnowsze doniesienia dotyczą ataku, jaki miał miejsce 25 lutego, w którym islamiści zaatakowali szkołę w Yobe i spalili 43 nastolatków. Ogólnie zaatakowanych zostało osiem wiosek. Łącznie zginęło, co najmniej 200 osób. Od czasu powstania Boko Haram w 2009 roku zginęło już dotychczas tysiące chrześcijan

Open Doors pomaga poszkodowanym chrześcijanom

Prawie codzienne zamachy doprowadzają do tego, że wiele chrześcijanek zostaje wdowami, a dzieci sierotami. „Gdy modlisz się za mnie i mój kraj, siedzisz obok mnie w kościele”, mówi Tabita, wdowa z Nigerii. Markus Rode, przełożony niemieckiego oddziału Open Doors, wzmacnia tę prośbę:

Chrześcijanie w Nigerii błagają o naszą modlitwę. Pilnie potrzebują wsparcia międzynarodowej społeczności. Prosimy opinię publiczną i polityków o wstawianie się za zakończeniem ogromnej fali przemocy przeciwko chrześcijanom w Nigerii. Chrześcijanie poszkodowani w zamachach są przez nas wspierani natychmiastową pomocą oraz długoterminowymi projektami zapewniającymi możliwość przeżycia. Ponadto niesiemy duchowe oraz psychologiczne wsparcie naszym siostrom i braciom, którzy doświadczyli agresji oraz straty najbliższych. Abyśmy mogli konkretnie pomagać, potrzebujemy wsparcia finansowego, dlatego pragniemy podziękować z każdą darowiznę, jaką otrzymujemy za nasz wkład w Nigerii. Nasi pracownicy pełnią w tym kraju niebezpieczną służbę. Paulina, wdowa z Północnej Nigerii jest bardzo wdzięczna za wsparcie:

„Tego, że ktoś ryzykuje swoim życiem, aby pomagać mojej rodzinie, nie zapomnę nigdy. Dzięki waszej pomocy mogę się znowu uśmiechać”.

W Światowym Indeksie Prześladowań Open Doors, liście krajów, w których chrześcijanie są najbardziej uciskani i prześladowani na świecie, Nigeria zajmuje aktualnie 14 pozycję.

Wstawiajcie się po stronie prześladowanych chrześcijan z Nigerii
Módlmy się, aby chrześcijanie nie musieli żyć w strachu.
Módlmy się, aby przemoc, która ogarnęła kraj znalazła swój szybki koniec.
Módlmy się za chrześcijan z Nigerii, aby byli świadectwem działania żywego Boga.

Open Doors Polska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.