Prześladowania

Nigeria: Najazd Boko Haram na chrześcijańskie miasto

kościół w Garkida
Zniszczony kościół w Garkida. Zdjęcie: www.brethren.org / Joel Billi

21 lutego do miasta Garkida w stanie Adamawa wtargnęło ponad stu bojowników Boko Haram, wywołując chaos i siejąc zniszczenie. Przed wejściem do miasta napastnicy zabili dwóch żołnierzy w wojskowym punkcie kontrolnym, po czym godzinami przetrząsali zabudowania, plądrowali i zabijali.

Zanim przywrócono porządek, zniszczone zostały co najmniej trzy budynki kościelne, posterunek policji, szpital i nieokreślona liczba domów. W czasie tworzenia tego raportu miejscowe władze nie ustaliły jeszcze całkowitej liczby zabitych lub porwanych.

Garkida jest miastem zamieszkałym w większości przez chrześcijan.

W dniu ataku w Kościele Braci trwała doroczna konferencja dla kobiet. Na szczęście żadna z jej uczestniczek nie zginęła. Zniszczono jednak budynki należące do Kościoła Braci, kościoła anglikańskiego i Kościoła Żywej Wiary. Wielu mieszkańców miasta ratowało się ucieczką, a według ostatnich doniesień ulice patroluje wojsko.

Chrześcijanie wzywają nigeryjskich rządzących do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko przemocy, jakiej ciągle doświadczają. 3 lutego około 5 milionów chrześcijan wzięło udział w marszach protestacyjnych, zwracając uwagę na przytłaczającą liczbę bezsensownych morderstw, do jakich doszło w ciągu lat ataków terrorystycznych.

Otoczmy modlitwą chrześcijan z miasta Garkida. Prośmy Boga, by pocieszył bliskich tych, którzy zostali zabici, oraz zainterweniował w sprawie porwanych ludzi. Módlmy się, by członkowie społeczności, którzy w ataku stracili swoje domy, kościoły i/lub mienie osobiste, otrzymali stosowną pomoc. Wstawiajmy się też za samymi sprawcami, by doświadczyli osobistego spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem, który pragnie ich zbawienia.

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.