Ze świata

Kościoły dostają listy z pogróżkami

broń, przemoc

Kościoły w północno-nigeryjskim stanie Zamfara otrzymały listy z pogróżkami i żądaniami zaprzestania nabożeństw oraz zamknięcia budynków kościelnych. W razie niezastosowania się do tych żądań, zapowiedziano ataki. Wezwano do zamknięcia wszystkich kościołów w tym stanie w ciągu najbliższych 3 lat.

Wzmocnienie środków bezpieczeństwa

Autorstwo tych wiadomości z groźbami przypisuje się jednej z islamistycznych grup, ale nie ujawniono szczegółów. Kopie listów zostały przekazane policji i służbom bezpieczeństwa.

Groźby, która otrzymują chrześcijanie w stanie Zamfara brane są na poważnie. W reakcji na listy utworzono specjalną jednostkę policji, która ma patrolować otoczenie kościołów i ochraniać wiernych.

Ponadto poinstruowano chrześcijan, aby wzmocnili środki bezpieczeństwa w miejscach nabożeństw, domach pastorów i pozostałych własnościach kościelnych. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Nigerii (CAN) nakazało wszystkim swoim zborom w stanie Zamfara zaprzestać w najbliższych 3 miesiącach wszelkich aktywności religijnych po godz. 17:00.

Jeden z miejscowych liderów chrześcijańskich ostrzegł również wierzących z innych stanów północnej Nigerii. Podobny list z pogróżkami pod koniec października wysłano chrześcijanom w stanie Plateau.

Módlmy się…

Wesprzyjmy modlitwą wszystkich chrześcijan, których dotknęły te niedawne groźby, zarówno w stanie Zamfara, jak i w innych częściach Nigerii. Niech Pan udzieli tym wierzącym wewnętrznego pokoju i ochroni ich w tych niepewnych czasach. Prośmy Go, aby był również z funkcjonariuszami policji, by byli w stanie zapobiec atakom. Niech Boże pocieszenie i siła spoczną na Nigeryjczykach, którzy w ostatnich latach w wyniku prześladowań stracili bliskich.

Źródło: Open Doors, Barnabas Fund, Sahara Reporters, Morning Star News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Nigeria: Groźba „Okrutnych ataków” na Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button