Prześladowania

Nigeria: Ataki na chrześcijan nie ustają

bydło, krowy
Zdjęcie obrazowe, Peter Holmes z Pixabay

W marcu zginęło w Nigerii ponad 50 wierzących, a w ciągu pierwszego tygodnia kwietnia, ponad tuzin kolejnych. Od początku 2020 r. zamordowano tam co najmniej 410 chrześcijan. Sprawcami przemocy są przeważnie bojówkarze z pasterskiego ludu Fulbe.

31 marca podczas jednego z ostatnich zajść chrześcijańska w większości wieś Ancha przeżyła swój ósmy atak w ciągu trzech lat. Zgodnie z relacją świadka, bojownicy weszli nocą do wsi, po czym zaczęli strzelać i podpalać domy. W ataku zginęły trzy osoby. „Żyjemy tu w wielkim przerażeniu” – żalił się ocalały chrześcijanin Ishaya. Następnego dnia, bojownicy najechali wieś Hukke. Zabili siedmiu chrześcijan i zniszczyli 24 domy. Tego samego dnia zaatakowali też kilka innych wsi.

Przynośmy w modlitwie nigeryjskich wierzących, którzy żyją pod groźbą nieustannych ataków, dokonywanych bez żadnego ostrzeżenia czy prowokacji. Prośmy o potężną, Bożą interwencję w tym zamęcie. Niech Boża obecność zapewni tak bardzo potrzebą pociechę osobom doświadczającym bólu, w tym rodzinom i przyjaciołom wszystkich zabitych w atakach. Pamiętajmy też o nigeryjskich rządzących, którzy potrzebują mądrości i pomocy z góry w trakcie podejmowania ciągłych wysiłków, by powstrzymać bojowników przed powodowaniem dalszego cierpienia, zniszczenia i zabójstw niewinnych ludzi. Niech ostatecznie zwycięży Boża miłość, sprawiedliwość i pokój.

Źródła: Intersociety-NG, International Christian Concern, „The Christian Post”, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button