Prześladowania

Niger: Protestujący podpalają kościół

Maradi
Zniszczony kościół w Maradi. Zdjęcie: VOM USA

W Maradi, drugim co do wielkości mieście Nigru, tłum protestujący przeciw aresztowaniu znanego imama podpalił kościół denominacji Zbory Boże i samochód pastora.

Imam, szejk Rayadoune, został zatrzymany 15 czerwca, dzień po wygłoszeniu kazania, w którym skrytykował proponowane zmiany w prawie, określając je jako „antyislamskie”. Zaraz po zatrzymaniu jego zwolennicy wyszli na ulice i wyładowali swoją złość na chrześcijanach. Według świadków grupy młodych ludzi układały też w ramach protestu barykady z płonących opon.

Imam został wypuszczony następnego dnia i wezwał do zaprzestania przemocy. Szejk Rayadoune powiedział także, że jego ostra krytyka nowego prawa wynikała ze złego przetłumaczenia proponowanej ustawy.

Módlmy się za członków zaatakowanego kościoła, którzy stoją przed koniecznością odbudowy nie tylko zniszczonego kościoła, ale też relacji z muzułmanami ze swojej społeczności. Dziękujmy Bogu, że przemoc nie przybrała na sile, co pozwoliło uniknąć dalszych zniszczeń i ofiar w ludziach. Módlmy się, aby Boże Słowo o miłości i zbawieniu mogło być dalej głoszone w Nigrze.

Źródło: Christian Post, Vatican News, Business Standard
za Głos Prześladowanych Chrześcijan.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker