Ze świata

Niemcy ostrzegają przed wzrostem antysemityzmu wśród muzułmańskich imigrantów

NiemcyNiemiecka agencja wywiadowcza opublikowała obszerny raport na temat zagrożenia wzrostem antysemityzmu wśród społeczności radykalnych imigrantów muzułmańskich.

40-stronicowy raport, zatytułowany „Antysemityzm w islamizmie”, wskazuje na społeczności muzułmańskich imigrantów jako na możliwe źródło znaczącej przemocy antysemickiej, skierowanej przeciwko mieszkającym w Niemczech Żydom.

Raport zawiera rozróżnienie między „islamem” a „islamizmem”, dowodząc, że islamizm odnosi się do radykalnej, politycznej ekspresji religijnej, ukierunkowanej na „częściowe lub całkowite obalenie liberalnej konstytucji demokratycznej Republiki Federalnej Niemiec”.

Zgodnie z raportem, większość antysemickich przestępstw w Niemczech popełniana jest przez skrajnie prawicowych ekstremistów, a stosunkowo niewiele antysemickich przestępstw przypisuje się islamizmowi. Jednak agencja ostrzega, że radykalizacja i wezwania do antysemickiej przemocy wśród islamistów „tworzą podatny grunt dla gwałtownych eskalacji”.

„Jesteśmy systemem wczesnego ostrzegania” – powiedziała rzeczniczka agencji, Angela Pley, w wywiadzie dla „Jewish Telegraphic Agency”. „Społeczeństwo i polityczny establishment muszą wydać rekomendacje odnośnie do tego, co można zrobić”.

Raport mówi, że promowane przez islamistów antysemickie przekonania „już stanowią znaczące wyzwanie dla pokojowej i tolerancyjnej koegzystencji w Niemczech”.

Jak podaje Pew Research Center, w latach 2010 – 2016, liczba mieszkających w Niemczech muzułmanów wzrosła z 3,3 miliona do 5 milionów, co oznacza 6-procentowy przyrost ich populacji.

W swojej definicji antysemityzmu, nowy raport uwzględnia antysyjonizm, ponieważ jego „celem jest całkowita eliminacja Państwa Izrael”, a także fałszywie określa on konflikt na Bliskim Wschodzie „jako żydowską ‚wojnę zagłady’ przeciwko Palestyńczykom”.

W dalszej części raportu czytamy, że antysyjoniści w Niemczech mówią, iż są tylko przeciwko Izraelowi, a nie przeciwko narodowi żydowskiemu. Jednak, skoro „Izrael jest jedynym państwem żydowskim na świecie, a jego zagłada nieuchronnie prowadziłaby do śmierci i wygnania milionów Żydów, ta argumentacja okazuje się być oszustwem, by ukryć faktyczne natarcie antysyjonizmu” – głosi raport.

Niemcy zidentyfikowały też kluczowe grupy islamistyczne, takie jak Bractwo Muzułmańskie, Hamas i Hezbollah, jako promotorów antysemityzmu pośród społeczności muzułmańskich imigrantów.

Raport pojawił się po tym, gdy Niemcy wyznaczyły komisarza Felixa Kleina, by skupił się szczególnie na antysemityzmie oraz na sposobach jego zwalczania w Niemczech.

Emily Jones

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.