Muzyka

Natalie Grant i jej płyta „Be One”

Natalie Grant – Be One Płyta Natalie Grant „Be One” przeszła do historii wytwórni Curb Records, debiutując na szczycie listy Top Christian Albums Billboard’u i list SoundScan, Adult Contemporary Albums i Contemporary Christian Albums. Wchodząc na rynek, płyta zajęła też drugie miejsce na ogólnej liście Billboard’u Christian & Gospel Albums oraz 28 miejsce w zestawieniu Billboard 200.

Ścieżka tytułowa artystki – siedmiokrotnie nominowanej do nagrody Grammy, pięciokrotnej laureatki nagrody Dove w kategorii Wokalistka Roku – w premierowym tygodniu znalazła się na 15 miejscu listy Billboard’u Christian Songs, a także na szczycie jego listy sprzedaży cyfrowej Hot Christian Songs.

„Be One” to druga płyta Natalie Grant,

która zadebiutowała na pierwszym miejscu zestawienia Billboard’u Top Christian Albums (po „Hurricane”, szczytowym debiucie z 2 listopada 2013 roku). To także najlepszy w karierze piosenkarki debiut sprzedażowy, który wyprzedził „Hurricane” pod względem zainteresowania nabywców w ciągu pierwszego tygodnia na rynku, notującym w tym czasie spadek sprzedaży płyt.

Debiutancki sukces „Be One” piosenkarka przypisuje żywej relacji ze swoją społecznością internetową, stałemu koncertowaniu i wsparciu chrześcijańskiego radia.

„Jestem wdzięczna i pełna pokory na wieść o tak dobrym przyjęciu nowej muzyki” – mówi Grant podczas rozmowy ze swojego domu w Nashville. „Miałam przemożne poczucie, że muszę napisać te piosenki, a świadomość, że trafiają do ludzi, to odpowiedź na modlitwę”.

„Be One” to dziewiąta płyta w karierze urodzonej w Seattle i mieszkającej w Nashville piosenkarki i autorki tekstów.

Wyprodukował ją mąż Natalie, Bernie Herms (producent muzyki Barbry Streisand i Josha Grobana), a nagranie powstało w ich studiu w Nashville w Tennessee. W zbiorze 11 utworów znalazły się partie wokalne brata artystki, Steve’a, oraz jej córek, 8-letnich bliźniaczek Grace i Belli, oraz 4-letniej Sadie.

Doskonałym podsumowaniem tematu przewodniego płyty są słowa refrenu ścieżki tytułowej „Be One”: „Po co siedzieć bezczynnie i czekać na przyjście cudu, gdy sam możesz nim być”. Właśnie ta wspaniała perspektywa pomogła Grant wygrać bitwę z depresją i stracić ponad 20 kilogramów w ciągu 18 miesięcy – co zaprezentowała okładka magazynu „First For Women” (numer z 17 sierpnia 2015 roku). I także tę perspektywę piosenkarka chce przekazać innym, którzy zmagają się w życiu z problemami, pomagając im pokonać poczucie winy i martwienie się, i być takimi ludźmi, jakimi naprawdę mają być.

Tę samą pasję Grant wyraża w swojej pracy z Hope for Justice, organizacji, którą założyła w 2005 roku pod nazwą Abolition International, by pomagać w ratowaniu dzieci, wykorzystywanych seksualnie jako ofiary handlu żywym towarem. Piosenkarka produkuje własną linię biżuterii „NG by Natalie Grant”, z której część dochodu przekazuje Hope for Justice, a na każdej, indywidualnie zaprojektowanej ozdobie, znajduje się podnoszący na duchu, inspirujący przekaz.

W ciągu ponad 20-letniej kariery, Grant widzi efekty swojego zaangażowania. Osiem poprzednich płyt przyniosło jej w sumie 25 nominacji do nagrody Dove (w tym ośmiokrotne zwycięstwo) oraz siedem nominacji do nagrody Grammy (w tym za płytę „Hurricane” i płytę „Be One”). „Be One” to dotąd najbardziej transparentny album Natalie Grant, mający nieść przesłanie nadziei i światła słuchaczom na całym świecie.

Autor: Herb Longs

Źródło: The Christian Beat

Na płycie:

1. Be One
2. Good Day
3. King Of The World
4. Love Has Won
5. Clean
6. Symphonies
7. Enough
8. Never Miss A Beat
9. Ever Be
10. More Than Anything
11. Nothing But The Blood

Delux

12. „Be One” (Acoustic) 3:05
13. „King of the World” (Acoustic) 3:33
14. „Clean” (David Thulin remix) 4:56
15. „How Great Thou Art” (Live)

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.