Wieści wydawnicze

Nas nie złamią. Jak Polacy uciekali z Auschwitz

Nas nie złamiąMówiono im, że z Auschwitz można wyjść tylko przez komin.
Nie uwierzyli.
Niezłomni z obozu śmierci nie zawahali się postawić niemieckim katom. I poznali cenę wolności.
Jeśli trafisz do obozu…

Poczujesz paraliżujący strach. Zachowasz się jak zwierzę. Popadniesz w apatię i umrzesz albo podejmiesz próbę obrony własnego człowieczeństwa.

Przy odrobinie szczęścia twoi oprawcy nie zabiją cię przy pierwszej okazji. Jeśli będziesz bezwzględny, przetrwasz, ale nie zachowasz godności. Jeśli uciekniesz, zginą twoi towarzysze i bliscy. A jeżeli uda ci się ocalić życie i wyrwać z obozu, czy staniesz znowu do walki z okupantem? Zaryzykujesz?

W piekle na ziemi nie ma dobrych wyborów. Ale musisz wybrać…

Auschwitz to jeden z najcięższych obozów koncentracyjnych utworzonych podczas II wojny światowej. Ci, którzy tam trafili, z góry byli skazani na śmierć. Wiedzieli, że jeśli nie umrą w ciągu najbliższego tygodnia, prędzej czy później i tak skończą w komorze gazowej. Jednak wśród więźniów znaleźli się również śmiałkowie, którzy wierzyli, że z obozu można uciec.

Nas nie złamią to oparta na faktach opowieść o ludziach, których wiara w wolność była silniejsza niż strach przed śmiercią. Mirosław Krzyszkowski i Bogdan Wasztyl przedstawiają sylwetki osób, które odważyły się przeciwstawić niemieckim oprawcom. Życie w obozie było prawdziwym piekłem na ziemi, na które skazywano tysiące niewinnych ludzi. Każdy kolejny dzień przybliżał więźniów do śmierci, odbierając im resztki godności i człowieczeństwa. Jedynym ratunkiem była ucieczka, która również niosła za sobą konsekwencje. Przecież w obozie zostaną rodzina i bliscy. Czy oni nie zasłużyli na wolność? A może życie poza obozem wcale nie będzie lepsze i znów trzeba będzie stanąć oko w oko z wrogiem…

Dane książki:

Nas nie złamią
Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl
Oprawa twarda
Wydanie: Pierwsze
ISBN: 978-83-240-4202-9
EAN: 9788324042029
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 135x208mm
Cena katalogowa: 46,99 zł
Rok wydania: 2022

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button