Wieści wydawnicze

Największy zysk lidera – John C. Maxwell

Największy zysk lideraGdy liderzy zainwestowali już w rozwój własnego przywództwa, pojawia się pytanie: co jest najlepszym sposobem na realizację ich wizji i rozwój ich organizacji? Odpowiedź: rozwój innych liderów! Im większą liczbę liderów ma organizacja i im lepiej są oni wyposażeni, tym większe odnosi sukcesy.

Numer jeden wg „New York Timesa”, autor bestsellerów John C. Maxwell jest często określany jako najbardziej wpływowy ekspert w dziedzinie przywództwa na świecie. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat rozbudował swoją pozycję, zaczynając od szkolenia garstki liderów w jednej organizacji do rozwijania milionów liderów w kręgach biznesowych, rządowych i organizacjach non-profit w każdym kraju na całym świecie.

W tej książce Największy zysk lidera Maxwell dzieli się najważniejszymi wnioskami, jakie wyciągnął, angażując się w proces rozwoju liderów w ostatnim ćwierćwieczu. Uczy on czytelników, jak:

– rozpoznawać potencjalnych liderów;
– pozyskiwać liderów poprzez tworzenie stołu liderów;
– usuwać się ze stanowiska, wyposażając i wzmacniając innych liderów;
– pozycjonować liderów w celu zbudowania zwycięskiego zespołu liderskiego;
– prowadzić coaching liderów, umożliwiając im osiąganie coraz wyższych
– poziomów w tej dziedzinie, ucząc ich też, jak być wychowawcami następnych liderów.

To właśnie wtedy liderzy naprawdę tworzą wartość dodaną dla rozwijających się liderów, a sami przechodzą na jeszcze wyższe szczeble przywództwa.

Każdy, kto chce zrobić kolejny krok na drodze rozwoju swojego przywództwa, budować dzisiaj swoją organizację lub przygotowywać sukcesję na przyszłość, musi przeczytać tę książkę.

Dane książki:

Tytuł: Największy zysk lidera
Autor: John C. Maxwell
Tytuł oryginału: THE LEADER’S GREATEST RETURN Attracting, Developing, and Multiplying Leaders
Oficyna Wydawnicza Logos

Do kupienia np. Dobry Skarbiec

Fragment wstępu

Dlaczego miałbyś pomagać liderom w rozwoju? Dlaczego miałbyś poświęcać czas, wysiłek, energię i własne zasoby, aby pomóc innym liderom wznieść się na wyższy poziom i stać się lepszymi? Czy to się opłaca? I czy naprawdę coś zmieni? Czy zwrot z tej inwestycji jest wart tak dużego wysiłku?

Odpowiedź brzmi: absolutnie tak! Wszędzie, gdzie spojrzysz, jest widoczny deficyt przywództwa. Na całym świecie brakuje wystarczająco dobrych liderów. Na pewno taka sytuacja występuje w Stanach Zjednoczonych.

Myślę, że Amerykanie z każdej partii zgodziliby się, że nie mamy wystarczająco dobrych przywódców. To samo odnosi się do centralnych i lokalnych szczebli zarządzania – potrzebujemy większej liczby dobrych liderów. Podobnie w firmach, organizacjach pozarządowych i nawet w rodzinach – brakuje nam liderów!

Dobra wiadomość jest taka, że przywództwa można się nauczyć i że każdy zyskuje, gdy liderzy pomagają innym liderom w rozwoju. Jeżeli jesteś liderem – na jakimkolwiek szczeblu i w jakiejkolwiek postaci – twoja organizacja skorzysta, gdy zaczniesz kształcić innych liderów. Możesz zacząć już dziś. Chcę ci pokazać, w jaki sposób uzyskać jak największy zwrot z inwestycji w liderów. Nic na świecie nie przyniesie liderowi większego pożytku niż pozyskiwanie liderów, pomaganie im w dalszym rozwoju i zwiększanie ich liczby. Jest to klucz do sukcesu każdego kraju, każdej rodziny, każdej organizacji i każdej instytucji.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button