Ze świata

Nadzieja dla Myanmaru

nadzieja dla MyanmaruLokalny misjonarz GFA, Than Dara wychodzi naprzeciw cierpieniom ludzi w Myanmar. W rezultacie tego, wielu ludzi zdecydowało się pójść za Chrystusem. W kraju toczonym przez wojny polityczne, spory gospodarcze czy klęski żywiołowe, wydawałoby się, ze nie ma zbyt wiele miejsca na optymizm. Silne powodzie oraz plaga szczurów wypełniają krajobraz niosąc śmierć, choroby i głód. Jednak pomimo wzrastającej liczby osób w Myanmar, pojawił się promyk nadziei, dzięki któremu są radośni pomimo trudności i cierpienia, jakie przyszło im znosić.

Miejscowy misjonarz Ewangelii dla Azji Than Dara ma gorące pragnienie by dzielić się prawdziwą Nadzieją ze zrozpaczonymi ludźmi w swoim kraju. Znając ich ból – gdyż sam będąc wśród nich przeszedł prze to co oni – nie jest w stanie nie mówić o Zbawicielu, który daje mu siłę by stawić czoła temu, co niesie każdy nowy dzień. W rezultacie jego żarliwego zwiastowania jak i ogromu okazywanej miłości, wielu ludzi w Myanmar decyduje się pójść za Chrystusem.

Odkładając swoje własne problemy na bok, Than odwiedza ludzi z wioski w ich domach, rozdaje traktaty, służy modlitwą tym, którzy są w potrzebie i dzieli się Ewangelia z tymi, którzy potrzebują zachęty i wzmocnienia.

Dla wielu, którzy wołali do swoich bogów a nie otrzymali nic poza milczeniem, niesamowitym jest słyszeć o prawdziwym Bogu, który naprawdę troszczy się o nich i widzi sytuację, w jakiej się znaleźli. Chociaż ludzie wiedzą, że niektóre sprawy mogą fizycznie nie ulec zmianie za ich życia tutaj na ziemi, pocieszającym jest dla nich fakt, że w wieczności czeka ich wspaniała przyszłość. Than dotarł z tym przesłaniem nadziei do swojej oraz do kilku sąsiednich wiosek.

Ostatnio, 17 nowonarodzonych ludzi ogłosiło publicznie swoją decyzję pójścia za Chrystusem. Bez względu na wiek, łączyło ich radość z nowonarodzenia.

Than odczuwa potężne błogosławieństwo na nim spoczywające, aby mógł nieść świeże i zachęcające spojrzenie w przyszłość tym w Myanmar, którzy są głęboko zranieni i cierpią. Jest wdzięczny że tak wiele osób decyduje sie wybrać Jezusa, by to On stanowił ich siłę w życiu codziennym.

Than prosi o modlitwę aby więcej ludzi mogło się dowiedzieć ze Jezus szczerze troszczy sie o nich i ze Boże Królestwo może zakwitnąć i przynieść radość także w całym ich kraju. Powierza również naszym modlitwom tych 17 nowonarodzonych osób w ich dalszej drodze za Panem aby wzrastały w wierze.

 

źródło: Gospel For Asia

pokaż więcej

Podobne wiadomości

2 komentarzy

  1. „Chociaż ludzie wiedzą, że niektóre sprawy mogą fizycznie nie ulec zmianie za ich życia tutaj na ziemi, pocieszającym jest dla nich fakt, że w wieczności czeka ich wspaniała przyszłość” – to jest atrybut kazdej sekty – bedziesz mial dobrze po smierci a teraz jest jak jest….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.