ŚwiadectwaZe świata

Muzułmański ojciec nawraca się dzięki niesłyszącej córce

Wyrzucił ją

drzwi

Samotność opanowuje codzienność wielu niesłyszących dzieci. Tak jak Busary. Przyjaźń i akceptację znalazła w szkole i we wspólnocie dla niesłyszących – ale jej rodzina wyrzuciła ją z domu. Dopiero gdy zachorował jej ojciec, coś się zmieniło.

Niesłyszące dzieci

Wiele niesłyszących dzieci z krajów rozwijających się dorasta w całkowitej izolacji. Rodzice często nie znają języka migowego dlatego dzieci nie mają możliwości porozumiewania się, w najlepszym przypadku do czasu gdy zaczną chodzić do szkoły specjalnej.

Dzieci mają pierwszą styczność z językiem migowym w wieku ok 7 – 9 lat, informuje Rob Myers z organizacji Door International, która wspiera niesłyszące dzieci na całym świecie. 'Nawet nauczyciele stają się drugą rodziną osób niesłyszących. Ponieważ dla wielu jest to pierwsza możliwość dowiedzenia się czegoś i znalezienia przyjaciół, wśród tych z którymi łączy ich porozumienie serc.’

Samotność przy rodzinnym stole

Podobną historię ma także dziewczyna z Tanzanii, którą nazywamy Busara. Nikt w jej rodzinie nie znał języka migowego, dlatego czuła się bardzo osamotniona. 'Większość z nich nie może porozumieć się z rodzicami’, wyjaśnia Myers.

'Na co dzień zazwyczaj rodzina siedząca przy stole rozmawia, śmieje się i wymienia się informacjami. Niesłyszące dzieci są odcięte od wszystkich informacji.’

Wyrzucona przez ojca, ale…

Gdy zespół założycieli wspólnoty DOOR International odwiedził szkołę Busary, pierwszy raz usłyszała o Jezusie. Natychmiast zachwyciła się i przyjęła Jezusa do swojego życia. Gdy jej muzułmańska rodzina dowiedziała się o tym, nie zareagowała dobrze i wyrzuciła dziewczynę z domu. Miejscowy kościół dla niesłyszących przyjął ją pod swój dach.

Potem ojciec Busary ciężko zachorował ale rodzinie brakowało pieniędzy na leczenie. Kościół pokrył niezwłocznie wszystkie wydatki. To głęboko poruszyło jej ojca – i również uwierzył w Jezusa.
W wielu miejscach patrzono na niesłyszących z góry i sądzono, że nie są w stanie uwierzyć w Boga, tłumaczy Myers. „Gdy nawraca się młody niesłyszący człowiek, może rzeczywiście przemienić całą swoja rodzinę!”

Autor: Kevin Zeller / Rebekka Schmidt
Źródło: CBN News / przetłumaczone i opracowane przez Livenet

Podobne: Azja: Obława policyjna wśród niesłyszących chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button