ŚwiadectwaZe świata

Muzułmanin planował zabić kuzyna (chrześcijanina) ale Chrystus ukazał mu się we śnie

"Teraz umarłbym za Jezusa"

piramidyMuzułmanin z Egiptu, który planował zamordować będącego chrześcijaninem kuzyna, podzielił się historią swojego cudownego nawrócenia.

W opowieści, przypominającej ponadnaturalne spotkanie apostoła Pawła z Jezusem w drodze do Damaszku, „Mostafa” powiedział przedstawicielowi Open Doors USA, że jego rodzina kazała mu zabić swojego kuzyna z powodu jego żarliwej wiary w Jezusa Chrystusa.

Mostafa uważał, że honorowanie rodziny oznacza konieczność wykonania zbrodniczego zadania. Któregoś dnia, kuzyn „Mohammed” siedział w kościele i z uwagą słuchał kazania. Mostafa zakradł się z tyłu i przyczaił w oczekiwaniu na dogodny moment ataku.

Lecz wtedy stało się coś niezwykłego. Mostafa uświadomił sobie, że wcale nie czuje się obrażony słowami kaznodziei i w ogóle nie odrzucają go głosy wznoszone w uwielbieniu dla Jezusa. Faktycznie, jego serce było poruszone tym doświadczeniem. Szybko zdał sobie sprawę z tego, że zabicie kuzyna jest wykluczone, i natychmiast postanowił mu wszystko wyznać.

„Przyjechałem aż z naszej rodzinnej wsi, by cię szpiegować i zobaczyć, czy rzeczywiście zostałeś chrześcijaninem” – powiedział ze łzami płynącymi po twarzy. „Powinienem poinformować rodzinę o tym, co zobaczyłem, ale po prostu nie mogę. Myślę, że wybór, jakiego dokonałeś, może być właściwy. Możesz opowiedzieć mi coś więcej? Dlaczego opuściłeś islam dla chrześcijaństwa?”.

Mohammed natychmiast zabrał Mostafę do siebie do domu i zaczął mu wyjaśniać Ewangelię. Obaj spędzili cały wieczór na rozmowie o życiu i obietnicach Jezusa Chrystusa. W końcu, Mostafa uznał, że potrzebuje odpocząć po emocjonalnie wyczerpującym dniu.

Ale Bóg jeszcze z nim nie skończył. Gdy spał, miał sen. Ukazał mu się Jezus na krzyżu, który powiedział:

„Zrobiłem to wszystko, bo cię kocham i chcę, byś był wolny od swoich grzechów”.

Następnego dnia rano, Mostafa wyskoczył z łóżka i poprosił Mohammeda, by się za niego pomodlił. W jednej chwili otrzymał zbawienie, a jego grzechy zostały zmyte krwią Jezusa. Mohammed natychmiast wszystko wyznał, obiecując Jezusowi swoje życie i miłość: „Zamierzałem zabić mojego kuzyna, Twojego naśladowcę,” – powiedział – „lecz teraz jestem gotów sam oddać za Ciebie życie”.

Miesiąc później, Mostafa został ochrzczony, mając u boku swojego kuzyna i najlepszego przyjaciela. Ślubował, że przez resztę swoich dni będzie chodził z Jezusem.

Jednak z powodu ostrych, śmiertelnych ograniczeń dotyczących przejścia na chrześcijaństwo w zdominowanym przez muzułmanów kraju, jakim jest Egipt, Mostafa musiał trzymać w tajemnicy przed własną rodziną historię swojego nawrócenia. On i Mohammad studiują razem Biblię, modlą się i prowadzą tajne spotkania. Z osobami bliskimi dzielą się Ewangelią tylko wtedy, gdy uznają to za bezpieczne. Ten poziom prześladowań i ryzyka jest powszechny dla wierzących w krajach, w których wiara w Jezusa jest dla większości mieszkańców obraźliwa i bluźniercza.

Niech Bóg da tym dwóm mężczyznom siłę, gdy chodzą w Duchu i starają się czcić swojego Pana wszystkim, co mają.

Will Maule, Faithwire

źródło: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button