Ze świata

Mumbai: Wdowa odnajduje nadzieję

Wyobraź sobie, że Twoje miasto nawiedza gwałtowna ulewa i nagle nie wiesz czy będziesz w stanie zaopatrzyć swoją rodzinę w środki do życia. To prawda, taka sytuacja może trwać tylko przez jakiś czas, ale dla Ciebie liczy się każdy dzień. Nie masz żadnych pieniędzy odłożonych na „czarna godzinę” i martwisz się, by następnego dnia mieć co położyć na stół.

Teraz choć trochę możesz zrozumieć sytuację tych, którzy przeżyli powódź w południowej Azji.

Powodzie nawiedzają Indie głównie w porze monsunów i zazwyczaj najbardziej dotykają tych, mieszkających w dzielnicach nędzy. Miliony ludzi w Mumbai mieszka w prowizorycznych chatach. Kiedy pojawiają się silne deszcze ludzie ci zostają odsunięci od swojej codziennej pracy, a co za tym idzie są pozbawieni możliwości zarobku.

Dzięki grupie pomocy Ewangelia dla Azji niebezpieczny czas ulew okazał się być dla pewnej kobiety znakomitą szansą na ujrzenie Bożego działania w jej życiu.

Renuka to wdowa z dwójką dzieci. Na co dzień chodzi po ulicach Mumbai i sprzedaje garnki. Gdy w Mumbai zaczęły padać silne deszcze, Renuka została bez źródła utrzymania i martwiła się o to, za co nakarmi swoje dzieci. Wtedy usłyszała o misji Ewangelia dla Azji i o oferowanej przez nią pomocy, co przyniosło kobiecie iskierkę nadziei.

Renuka otrzymała potrzebne artykuły spożywcze. Zdławionym głosem wyraziła, jak wiele znaczyła dla niej pomoc, którą otrzymała. Spostrzegając w misjonarzach Ewangelii dla Azji miłość Jezusa, Renuka zaczęła przychodzić do lokalnego kościoła, by modlić się i wspólnie z innymi chwalić Boga.

Grupy pomocy misji Ewangelia dla Azji docierają do poszkodowanych przez coroczne powodzie mieszkańców południowej Azji, niosąc im nie tylko pomoc materialną, ale przede wszystkim zwiastując miłość Chrystusa.

Dziękujmy Bogu, za to, że przynosi nadzieję tym, którzy przeżyli powódź i módlmy się o ich ochronę, aby każdy z nich miał szansę usłyszeć o zbawczej miłości Chrystusa.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Ojcze ja Ci dziękuję za każdego misjonarza który w mocy Twojej głosi miłość Chrystusa i niesie pomoc poszkodowanym i bez nadzieji.Bo Twoja ręka nie jest za krótka by nieść pomoc.Miłosierdzie i łaska Twoja jeszcze trwa alleluja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button