PrześladowaniaZe świata

Mozambik: Pilna pomoc wysłana do chrześcijan uciekających przed atakami islamistów

Chrześcijańscy uchodźcy w Mozambiku

Islamscy rebelianci ostatnio prowadzili trwające trzy dni oblężenie, wskutek którego kilkunastu ludzi straciło życie, kilkaset osób zostało uwięzionych, zaś po wielu innych słuch zaginął.

,,Oni nie zawahają się zrobić jeszcze więcej”

W marcu setki napastników z islamistycznej organizacji Al Sunnah Wa Jama (powiązanej z ISIS) wkroczyły znienacka do miejscowości Palma w prowincji Cabo Delgado na północy kraju, dokonując wtargnięć do domów i zabijając każdego, kogo tam znaleźli.

Spośród wielu dotkniętych przemocą, w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się chrześcijanie, ponieważ islamiści brutalnie uśmiercają wszystkich, którzy nie potrafią zacytować Koranu i/lub wyjaśnić zasad islamu.

Atak ten jest ostatnim w ciągnącym się już od wielu lat konflikcie, gdzie islamscy rebelianci usiłują ustanowić kalifat rządzony prawem szariatu, i może on zapowiadać nasilenie przemocy.

„Ten ostatni atak pokazuje, że eskalacja, która obecnie ma miejsce, osiąga kolejny poziom – wyjaśnił lider miejscowego oddziału naszej misji partnerskiej. – Oni nie zawahają się zrobić jeszcze więcej”.

W wyniku rebelii islamistów ok. 300 tys. osób musiało opuścić swoje domu, a tysiące straciło życiu. Wśród uchodźców jest wielu chrześcijan szczególnie narażonych na ataki (na zdjęciu niektórzy z nich).

W odpowiedzi na ich dramatyczną sytuację i zbliżającą się zimę przekazaliśmy pilnie w ostatnich dniach 10 tys. USD (ok. 38 tys. zł) na żywność i podstawowe środki do życia.

W projekt pomocy uchodźcom włączyły się również inne nasze partnerskie misje, a na miejscu koordynuje go nasza partnerska misja z RPA Christian Mission International.

Módlmy się…

Módlmy się o naszych braci i siostry w Mozambiku, którzy cierpią prześladowania z rąk islamistów. Módlmy się o siłę, otuchę i ochronę dla nich, gdy będą składali świadectwo o Chrystusie pośród przemocy.

Módlmy się, aby organizowana przez nas pomoc dotarła jak najszybciej do potrzebujących. Módlmy się, aby islamistom nie udało się na trwałe zdestabilizować kolejnego afrykańskiego kraju.

Źródło: Christian Mission International; icommittopray
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Mozambik: Celem ataków są chrześcijanie i instytucje chrześcijańskie

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button