Różne

Modlitwa dla nich jest…

Jak bardzo ważna jest dla każdego człowieka modlitwa, możemy się przekonać, czytając ten artykuł, oparty na relacjach wielu ludzi. Co dla pani znaczy słowo modlitwa?
Modlić się to, po prostu rozmawiać z Bogiem, prosić go o błogosławieństwo na wszystkich drogach naszego życia, jak również dziękować Mu za wszelkie łaski. Szkoda, że tak mało ludzi, znajduje w tym zaganianym i nie ukrywając szaleńczym życiu, tę wielką prawdę – mówi Anna Szymula ze Skarżyska.

Dla mnie modlitwa, to intymny kontakt z Panem. To ścisła i dobra relacja, między mną grzeszną osobą, a tym, który ukształtował każdego nas. Pan jest naszym Bogiem, królem i władcą. Pan jest tym, który potrafi kochać, a miłość ta przelewa się z Niego na nas, jedynie podczas modlitwy- wtrąca Krystyna Michałowska.

Dla mnie z kolei, modlitwa to coś, czego tak naprawdę nie potrafię, do końca wyjaśnić. To jest rozmowa z Bogiem, ale w oparciu o nasze przeżycia, troski, smutki, pragnienia i zamiary. To On jako Najwyższy, jest patronem każdego naszego kroku, decyzji za co jak wiadomo należy Mu się podziękowanie i szacunek. To chęć nawiązania relacji z Nim, mimo, że i tak jesteśmy blisko Niego. Modlitwa to przepełniona dobrocią rozmowa z Bogiem, a dobroć ta zawarta jest w obu stronach. Pan jest kimś, kto kocha, potrafi słuchać potrafi napominać, a przede wszystkim umie nas prowadzić.

Ja nie wiem, co tak naprawdę znaczy słowo modlić się. To chyba zbliżać się do kogoś, kto w naszych oczach ma niezrównany autorytet. Bóg jest osobistością, o największym autorytecie, który przekracza pojęcie i rozumowanie ludzkie. Dlatego modlić się do Pana to znaczy błogosławić Jego jestestwu i dziękować za Jego dzieła i prosić o prowadzenie nas dalej – dopowiada Jan Póltorak ze Skarżyska.

Jak zatem widzimy, modlitwa to nie tylko rozmowa z Bogiem, to coś więcej niż bliski kontakt z Nim. To pewna relacja, którą tylko nieliczni odnajdują w tym jakże dziwnym świecie, w którym na każdym kroku panuje zło.

EWA MICHAŁWSKA WALKIEWIZ

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker