PrześladowaniaZe świata

Misjonarz zaatakowany mieczem, pozostawiony ranny na śmierć

AzjaGrupa antychrześcijańskich ekstremistów, żądna krwi brutalnie zaatakowała wspieranego przez GFA misjonarza mieczami i inną bronią. 23 września około godziny 20:30 pastor Bashuda został poproszony telefonicznie przez jednego ze swych wierzących aby pomodlił się za niego u niego w domu. Wsiadł na rower i pojechał do niego.

Kiedy Bashuda jechał na rowerze zauważył zbliżający się do niego na wąskiej, ciemnej drodze samochód. Zjechał na pobocze aby przepuścić samochód ale zamiast tego samochód zatrzymał się, a pięciu agresywnych mężczyzn zaatakowało misjonarza.

Pastor Bashuda próbował uciec ale napastnicy dogonili go i zaczęli bić mieczami.

Po tym ataku pastor stracił przytomność Napastnicy myśląc, że Bashuda umarł zostawili go na poboczu drogi. Pół godziny później jakiś mężczyzna jechał na rowerze, zobaczył leżącego, zatrzymał się aby sprawdzić czy wszystko w porządku. Rozpoznał pastora i zaczął szukać pomocy.

Gdy dotarł do wsi, w której mieszkał Bashuda poprosił pierwszego napotkanego człowieka o pomoc mówiąc: „Człowiek z waszej miejscowości jest ciężko ranny i leży przy drodze.”

Kiedy mieszkańcy wioski dotarli na miejsce zdarzenia, rozpoznali pastora i szybko przetransportowali go do szpitala.
Bashuda znajduje się obecnie w stanie krytycznym w szpitalu i rozpaczliwie potrzebuje modlitwy. Proszę módlcie się aby Pan w cudowny sposób uzdrowił Bashudę po tym ataku, ku chwale Jego potężnego imienia. Módlcie się także za napastników aby przyszli do poznania zbawczej miłości Chrystusa.

Źródło- GFA
Tłum. Eliza Tarka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.