Wieści wydawnicze

Miłość droga do zwycięstwa

Miłość droga do zwycięstwaUkazała się kolejna książka „Miłość droga do zwycięstwa”, autorstwa Kennetha E. Hagina, nieżyjącego już kaznodziei. O książce: Pismo Święte nakazuje, abyśmy obrali sobie miłość za główny cel życia. W tłumaczeniu Amplified Bible czytamy: „Gorliwie dążcie i starajcie się posiąść [tę] miłość – niech to będzie waszym celem, waszym wielkim poszukiwaniem…”
(I List do Koryntian 14:1, AMP).

Jak wielu z nas może uczciwie przyznać, że Boża miłość jest naszym nadrzędnym życiowym celem?

W niniejszej książce Kenneth E. Hagin wyjaśnia dlaczego Boża miłość jest nam tak bardzo potrzebna. Często powtarza: „Odpowiedź na wiele życiowych problemów kryje się w prostym zdaniu: Boża miłość nigdy nie zawodzi! Jeżeli więc nauczysz się żyć w miłości, również nigdy się nie zawiedziesz. Oczywiście, mam na myśli Boży – nie ludzki – rodzaj miłości”.

Autor pokazuje nam także, jak przezwyciężać cielesne zachowania, poddając się jednocześnie Bożej miłości. W ten sposób możemy rozwiązać w naszym życiu te problemy, które wydają się niemożliwe!

SPIS TREŚCI książki Miłość droga do zwycięstwa

1. Charakterystyka Bożej miłości
2. Boża miłość – dowód narodzenia się na nowo
3. Miłość – prawo Nowego Przymierza
4. Boża miłość wybacza
5. Korzyści z życia w miłości
6. Chodzenie w miłości a życie w zdrowiu
7. Osądzaj siebie, a nie będziesz sądzony
8. Kochaj swoich nieprzyjaciół

Data wydania: 2008-07-29
Okładka: miękka
Ilość stron: 218

Fragment książki „Miłość droga do zwycięstwa”

Chodzenie w Duchu to chodzenie w miłości

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę związaną z praktykowaniem Bożej miłości. W Liście do Galatów apostoł Paweł uczy na temat chodzenia w Duchu. Pamiętajmy, że nie kieruje on swoich słów do tylko jednego kościoła. Paweł napisał ten list, aby go czytano po całej Galacji.

Dlatego powiadam: CHODŹCIE W DUCHU, a nie będziecie wypełniać żądzy ciała. – LIST DO GALATÓW 5:16 (KJV)

Wielokrotnie, gdy wierzący zaczynają rozmawiać o chodzeniu w Du­chu, ich spojrzenie staje się mgliste a umysł zdaje się unosić w chmurach, jakby myśleli, że to rodzaj mistycznego przeżycia, podczas którego niemal unoszą się w powietrzu, pochwyceni przez Boga. Tymczasem chodzenie w Duchu jest czymś bardzo prostym i zwyczajnie polega na pomnażaniu owocu ducha w swoim życiu. Chodzenie w Duchu to chodzenie w miłości.
Miłość nie wyrządza bliźniemu zła

Zajrzyjmy teraz do Listu do Rzymian 13:10 a znajdziemy tam ważną prawdę o Bożej miłości.

Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa. – LIST DO RZYMIAN 13:10

Kolejną cechą Bożej miłości jest to, że nie wyrządza ona zła bliźniemu. Możemy następująco sparafrazować ten werset, nie przeinaczając jego treści: „Miłość nikomu nie czyni zła”.

Razem z żoną od lat mam wiele okazji, by się ćwiczyć w chodzeniu w Bożej miłości. Na przykład, któregoś razu pojechaliśmy usługiwać w pewnym kościele. Za ostatnie pieniądze kupiliśmy dość paliwa, żeby dotrzeć na miejsce. Podróżowaliśmy cały dzień, jedząc bardzo niewiele, i gdy wieczorem o czasie przybyliśmy na nabożeństwo w tamtym kościele, byliśmy głodni. Mieliśmy mieszkać z pastorem i jego żoną na plebanii. Pomyśleliśmy więc, że po nabożeństwie gospodarze na pewno dadzą nam coś do jedzenia. Oni jednak ani nie zabrali nas do restauracji, ani nie nakarmili w domu. Zaraz po powrocie na plebanię poszli spać. Musieliśmy więc położyć się do łóżka głodni. Następnego dnia rano, gdy wstaliśmy, spostrzegliśmy, że gospodarzy nie ma w domu.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button