Muzyka

Michael Canaan wydaje solową EP’kę „Caught Up In The Clouds”

Michael Canaan

Kompozytor, klawiszowiec i były chrześcijański radiowiec Michael Canaan, 29 marca 2021 wydaje swój długo oczekiwany solowy debiut, Caught Up In The Clouds. Pionier gatunku Smooth Christian Jazz, Canaan stworzył siedem utworów, które charakteryzują się łatwym do słuchania groovem i spokojnymi melodiami inspirowanymi Pismem Świętym.

O Gościach i długo oczekiwanym debiucie

Na „Caught Up In The Clouds” znalazły się cztery utwory instrumentalne i dwa wokalne – Canaan napisał, zaaranżował i wyprodukował każdy z nich – włącznie z przerobioną wersją sławnego hymnu „For The Beauty Of The Earth”. Z klawiszowymi melodiami w centrum projektu, EP-ka może poszczycić się również wieloma gościnnymi występami.

W eterycznym „Spirit Rain” pojawia się saksofonista z Los Angeles Donald Hayes (Stevie Wonder, Chaka Khan). Z kolei w skocznym „Secret Place” gitarzysta Tristan Auman z grupy rockowej The Unapologetic Kind pokazuje swój talent. Wokalistka Jennifer Robbins pojawia się w zainspirowanym Psalmem 23 utworze „Surely”, a w „Like A Thief In The Night” słyszymy głos chrześcijańskiej artystki z Southern California Christian, Atheny.

Canaan wyjaśnia genezę EP-ki

„Przez długi czas czułem, że mój dar muzyczny jest przeznaczony tylko do sprawiania przyjemności Bogu w moim cichym miejscu, ale ostatnio zacząłem zdawać sobie sprawę, że zakopuję talent, który On mi dał” – wyjaśnia Canaan genezę EP-ki.

Caught Up In The Clouds

„Wierzę, że muzyka uwielbienia może przybrać każdą formę muzyczną, jaką można sobie wyobrazić, a ponieważ zawsze pociągały mnie progresje akordów i liryczne stylizacje jazzu, moim pragnieniem stało się wykorzystanie tego dla chwały Pana. Ostatecznie mam nadzieję, że moja muzyka może być błogosławieństwem dla tych, którzy mają podobne skłonności stylistyczne.”

„Nie tylko mam nadzieję, że słuchacze dostrzegą moją motywację stojącą za tą muzyką – aby przyciągnąć ludzi bliżej Boga. Modlę się też, by ten projekt przemawiał bezpośrednio do duchów przez Ducha Świętego, a teksty służyły jako nawołanie do pobożności i refleksji nad dobrocią Boga” – dodaje.

Smooth Jazz i życie prywatne

Michael Canaan odegrał kluczową rolę w rozwoju gatunku Smooth Christian Jazz w ciągu ostatnich dwóch dekad. W 2000 roku założył i prowadził „The Dove”, program radiowy w Charlotte, w Północnej Karolinie, dając głos rozwijającej się scenie Smooth Christian Jazz.

Założył również jedną z wiodących stron internetowych poświęconych temu gatunkowi, na której można było znaleźć najnowsze wydawnictwa Smooth Jazzowe, recenzje i ekskluzywne wywiady z artystami.

Odchodząc od tych medialnych poszukiwań, Michael Canaan ożenił się i założył rodzinę, jednocześnie kontynuując doskonalenie swoich umiejętności jako kompozytor i aranżer. Caught Up In The Clouds to jego powrót w świat reflektorów, spełnienie marzeń o pisaniu, nagrywaniu i wydawaniu własnej muzyki.

Źródło: The Christian Beat
Autor: Jessie Clarks
Tłum: M.O.

Inne
Paul Wilbur wydaje instrumentalny album „SELAH”

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button