PrześladowaniaZe świata

Meksyk: Postanowiliśmy pójść za Jezusem

Około 40 chrześcijan z tubylczej społeczności Yashtinin zostało w czerwcu br. wyrzuconych – pod groźbą śmierci – z ich domów w mieście Sam Cristobal w Meksyku. Chrześcijanie powiedzieli Open Doors, że przywódcy ich tubylczej wspólnoty postawili im ultimatum, według którego mają „dobrowolnie” opuścić miasteczko w ciągu trzech dni. W przeciwnym wypadku, jak im powiedziano, zostaną związani i spaleni żywcem, a ich kobiety i dziewczęta – zgwałcone.

Wśród chrześcijan, którzy zostali doprowadzeni przed lokalnego komisarza, byli jego własny syn z ciężarną żoną oraz córka z mężem i małym dzieckiem. Otaczający ich tłum wywierał na wiernych presję, aby powrócili do tradycyjnych wierzeń i zwyczajów, bo inaczej spotkają ich konsekwencje przejścia na „inną religię”.

– Wiemy, że nasz ojciec był pod presją tłumu, tak samo jak my – powiedzieli jego syn i córka. – Zdecydowaliśmy się pójść za Jezusem i nie żywimy do niego urazy.

Gdy wierni oraz ich rodziny opuszczali miasteczko nocą w piątek, 15 czerwca, byli świadkami, jak grupa ludzi niszczyła ich 19 domów z użyciem pił łańcuchowych, maczet i siekier.

Gdy jedna z matek przytulała swoje dziecko mówiąc do niego: „Musimy iść”, dach ich domu właśnie się zawalał. W ciągu kolejnych kilku minut – jak powiedziała – wszystko, co było ich domem, znikało w oczach.

– Musieliśmy uciekać nocą – powiedział jeden z wiernych – ponieważ obawialiśmy się zostać pośród naszej społeczności.

Grupa 40 osób z sześciu rodzin Indial Tzotzil, która odmówiła porzucenia wiary w Chrystusa, tymczasowo znalazła schronienie w państwowym ośrodku dla bezdomnych i potrzebujących. Open Doors interweniuje w ich sprawie, szukając państwowego wsparcia w celu wynajęcia domu dla przesiedlonych chrześcijan oraz zapewnienia im żywności i podstawowych dóbr.

W południowym Meksyku od dawna plagą jest religijna nietolerancja przeciw wszelkim członkom tubylczych plemion, którzy porzucają tradycyjne wierzenia i praktyki, aby iść za Chrystusem.

Prośby modlitewne:
1. Módlmy się, aby tym rodzinom pozwolono wrócić do ich społeczności oraz by zwrócono im lub zrekompensowano stracony dobytek.
2. Módlmy się, by ich wiara pozostała silna, a także o pociechę i uzdrowienie po tej traumatycznej sytuacji, której doświadczyli.

Źródło Open Doors

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.