PrześladowaniaZe świata

Mąż Asii Bibi obawia się o bezpieczeństwo swojej rodziny i błaga o azyl

Asia Bibi protestSąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił Asię Bibi oskarżoną o bluźnierstwo. W zeszłym tygodniu doszło do licznych protestów w świecie islamskim.

Teraz jej mąż, Ashiq Masih, prosi o azyl dla ich rodziny. W wywiadzie dla „German broadcaster DW” powiedział, że „on i jego rodzina są przerażeni”, gdy rząd Pakistanu zawarł porozumienie ze skrajnym ugrupowaniem Tehreek-i-Labaik (TLP) w celu zakończenia protestów w związku z uwolnieniem Asii Bibi.

„To porozumienie wywołało we mnie silny strach” – powiedział Masih. „Boi się moja rodzina, boją się krewni i przyjaciele”.

„Ta ugoda nie powinna mieć miejsca. Trzech sędziów wydało decyzję po zbadaniu wszystkich aspektów sprawy, po przeanalizowaniu wszystkich czynników, przestudiowaniu sprzeczności i wszystko jest oparte na faktach. Dlatego rząd nie powinien podpisywać takiej umowy. Uważam, że Sąd Najwyższy powinien zwrócić na to uwagę.

W wyniku zawartego porozumienia Asia Bibi nie może opuścić Pakistanu, dopóki Sąd Najwyższy nie rozpatrzy wniosku o rewizję swojej decyzji.

Obawiając się o bezpieczeństwo swojej rodziny, Masih poprosił premiera Wielkiej Brytanii o udział w negocjacjach dotyczących jego rodziny.

Protestujący wzywają do publicznego powieszenia Asii. Adwokat jej, Saif Mulook, opuścił Pakistan w sobotę, mówiąc, że boi się o swoje życie.  

Bibi podobno została zabrana do nieznanego miejsca, ponieważ ona i jej rodzina szukają sposobu na ucieczkę z Pakistanu.

Steve Warren

Całość w j. angielskim na: CBN News

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.