PrześladowaniaZe świata

Mauretania: Publikacja w Internecie listy chrześcijan „wziętych na cel”

Mauretania

Greg Kelley z World Mission powiedział, że ekstremiści islamscy z Mauretanii, państwa na północnym zachodzie Afryki, stworzyli internetową „listę wziętych na cel”, obejmującą nazwiska liderów chrześcijańskich. Określając tę inicjatywę jako „wezwanie do wojny”, przedstawiciel World Mission wyraził ogromny niepokój z powodu akcji, którą postrzega jako zielone światło do zabijania chrześcijan przez wrogo nastawionych bojowników.

Módlmy się o wierzących w Mauretanii

Kościół w Mauretanii jest bardzo mały. Szacuje się, że liczy od 400 do tysiąca rdzennych chrześcijan mauretańskich oraz około kilku tysięcy wierzących ekspatriantów. W kraju istnieją też surowe prawa przeciwko ewangelizacji, a nawrócenie z islamu jest karane śmiercią.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich wierzących w Mauretanii, którzy pośród tak wielkiej opresji są skłonni opowiadać się za Chrystusem, prosząc Pana, by udzielił im mądrości, siły i odwagi, jakich codziennie potrzebują, by pozostać Mu wierni.

Módlmy się, by mauretańscy wierzący doświadczali nieustannej obecności Pana w znaczący i namacalny sposób, gdy nie przestają Mu służyć i dzielić się Ewangelią z poszukującymi duchowej prawdy.

Niech wszyscy chrześcijańscy liderzy z „listy wziętych na cel” będą zachęceni nie tylko umacniającą Bożą obecnością i pokojem, ale też faktem, że ich imiona są zapisane w miejscu znacznie wspanialszym, w „Księdze Życia Baranka”.

Źródło: Mission Network News
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Inne: Wszystkie publikacje religijne w chińskich kościołach muszą być zatwierdzone przez rząd

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button