Świadectwa

Maszyna do szycia na nowo rozpala małą wiarę

Praca Maszyna do szyciaNie było wystarczająco dużo pieniędzy, żeby Ranita i Paul mogli kontynuować studia,  podczas gdy ich rodzicom i czterem siostrom brakowało na jedzenie, więc zrezygnowali z dalszej nauki.

Ranita i Paul zaczęli uprawiać rolę,  żeby dołożyć się do skromnych zarobków swoich rodziców,  ale to nadal nie wystarczało na potrzeby ich ośmioosobowej rodziny. Z tego powodu ich relacja z Bogiem też osłabła.  Ich wiara stała się martwa, ponieważ zmagali się ze skrajnym ubóstwem i nie wystarczało im na jedzenie.

Wspierany przez Ewangelię dla Azji misjonarz zwrócił na nich uwagę i postanowił zmienić ich życie. Pastor Isaiah Dutta porozmawiał z Ranitą i jej rodziną, zapewniając ich o Bożej miłości i obietnicach, że zaspokoi ich każdą potrzebę.  Te słowa zachęty rozpaliły pasję, którą kiedyś mieli dla Jezusa; Ranita i jej rodzina zdecydowali się ponownie poświęcić swoje życie, żeby służyć Chrystusowi.

Początek zmiany

Lata ich szarpaniny i walki dobiegły końca w 2010 roku, kiedy Ranita otrzymała maszynę do szycia w ramach akcji Gospel for Asia’sChristmas Gift Catalog.

“Podziękowała Bogu, jak też służbie Ewangelia dla Azji za podarowanie maszyny do szycia, żeby   mogli wyjść z biedy”, stwierdził lokalny korespondent Ewangelii dla Azji.

Po otrzymaniu tego prezentu, który miał zmienić ich życie, Ranita otworzyła w swoim domu  punkt krawiecki. Kiedy sąsiedzi zobaczyli jej talent krawiecki, zaczęli przynosić jej swoje ubrania do naprawy.

„Wcześniej mieszkańcy wioski jechali do miasta, żeby oddać swoje ubrania do krawca i było to bardzo kosztowne”, wyjaśniał korespondent. „Ale kiedy zostało uruchomiony punkt krawiecki w ich własnej wsi, wszyscy zaczęli przynosić swoje ubrania do Ranity. Zaczęła coraz lepiej prosperować”.

Jej brat Paul również zajął się szyciem. Naprawia on męskie ubrania, z którymi nie mogła poradzić sobie Ranita. Dzięki uzyskiwanym dochodom, mogli łożyć na rodzinę i pomagać swojej starszej siostrze wrócić na studia i kontynuować naukę.

Więcej niż tylko prezent

Ale otrzymanie maszyny do szycia sprawiło coś więcej, niż tylko poprawę ich warunków życia. Było ono dowodem Bożej miłości i troski o ich życie, więc wiara Ranity i chodzenie z Chrystusem – jej i jej rodziny – zostały ubogacone.

Obecnie Ranita, jej rodzina i 10 innych osób zbiera się w ich domu, żeby modlić się, wielbić Boga i studiować Słowo Boże  pod przewodnictwem Pastora Isaiaha.

Lokalny korespondent Ewangelii dla Azji stwierdził, że Ranita i jej rodzina jest wdzięczna za współczucie, jakie im okazano przy różnych okazjach,  dzięki któremu mogli przetrwać.

Źródło: GFA
Tłum. Dorota Ostrowska

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.