Muzyka

Marvin Sapp – You Shall Live

Marvin Sapp – You Shall LiveMarvin Louis Sapp (ur. 28.01.1967), Amerykanin, piosenkarz i kompozytor muzyki R&B, założyciel i starszy pastor Lighthouse Full Life Center Church. Urodził się w Grand Rapids, Michigan, śpiewać zaczął już w wieku 4 lat w chórze kościelnym i kolejne lata spędził śpiewając w wielu różnych zespołach gospelowych.

Był studentem koledżu biblijnego Aeon Bible College, który porzucił w roku 1991, po tym jak został zaproszony do zespołu Commissioned. Z zespołem rozstał się pięć lat później, żeby rozpocząć bijącą rekordy popularności karierę solową.

Zwiastuny sławy pastora przyniósł mu utwór „Never Would Have Made It” z albumu „Thirsty” (Spragniony 2009), który szybko poszybował na szczyty list Billboard’a. Wkrótce okrył się złotem ze sprzedażą ponad 500 000 egzemplarzy i jak dotąd sprzedał się nakładem ponad 720 000 płyt. Przez cały rok, ten właśnie utwór znajdował się na szczycie radiowych list przebojów gospel i R&B. W 2009 roku Sapp wygrał wszystkie siedem nagród Gospel Stellar, do których był nominowany.

Album „Spragniony” poprzedził ukazanie się rok później kolejnego albumu „Here I Am”. Okazał się on najlepiej sprzedającym w muzyce gospel w całej 54 – letniej historii sprzedaży wg Billboard.

Życie Pastora to jednak nie sama kariera muzyczna i splendor popularności. Po 18 latach małżeństwa, w walce z nowotworem, Sapp stracił ukochaną żonę MaLindę. Jej śmierć poprzedziła śmierć jego biologicznego ojca, duchowego ojca a także mentora w dziedzinie muzyki. Ale zatonięcie w morzu rozpaczy nie istniało jako jakakolwiek, najmniejsza nawet opcja w życiu Pastora. Wciąż miał przecież trójkę dzieci, które musiał wychować, wpływowy kościół do poprowadzenia, kilka ważnych zawodowych przedsięwzięć i muzykę. Swoje emocje przelał więc na rzemiosło, uznając to za proces oczyszczania, który zakończył się wydaniem niesamowitej wręcz płyty „You Shall Live” (Będziesz żył) w 2015 roku.

Sapp ukoronował swoją karierę otrzymując 10 nominacji do nagrody Grammy, 22 nagrody Stellar, 2 Soul Train Music Awards, 2 BET Awards, 2 Dove Awards i 8 nagród BMI za sprzedaż płyt dla najlepszego kompozytora.
Pastor Marvin Sapp jest również autorem 5 książek.

Album You Shall Live ukazał się 2 czerwca 2015 roku.

Na płycie:
1. Greater
2. Honor And Glory
3. Count On You
4. Live
5. Beloved
6. Yes You Can
7. Olde Rugged Cross
8. Thank You For The Cross
9. Holy Spirit Overflow
10. Your Love Wins
11. Praise Your Way Through

Opr. na podst.: http://marvinsapp.com, https://en.wikipedia.org/wiki/Marvin_Sapp

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button