PrześladowaniaZe świata

Mali: Bojówkarze atakują kościoły na północy kraju

MaliNa przełomie września i października przynajmniej trzy kościoły w regionie Mopti zostały „odwiedzone” przez dżihadystów. W Dobarze bojówkarze wdarli się do kościoła, z którego usunęli krzyże i meble, które później złożyli przed kościołem i spalili. W Bodwal członkowie tej samej grupy wygonili wierzących z kościoła grożąc im, że jeśli kiedykolwiek do niego powrócą, aby się modlić, zostaną zabici.

Do większości ataków przyznała się Grupa Wspierająca Islam i Muzułmanów,

która współpracuje z najpotężniejszą w rejonie filią Al-Kaidy. 1 lipca ta sama grupa wypuściła film zatytułowany „Poprawne równanie”, który przedstawia islamską doktrynę odwetu (czyli zasadę „oko za oko”). Grupa użyła tego filmu również jako dowodu, że przetrzymuje ona sześciu zakładników pochodzących z krajów zachodnich. Większość z nich to chrześcijanie, którzy oskarżeni są przez członków grupy o nawracanie muzułmanów na chrześcijaństwo.

Prośmy Boga, aby chronił i zachowywał swój kościół w Mali, modląc się za wierzących z regionu Mopti, którzy są szczególnie narażeni na ataki ze strony bojówkarzy. Módlmy się również, aby Pan wsparł, pocieszył i doprowadził do uwolnienia sześciu zakładników. Módlmy się, by Bóg wylał swego Ducha na mieszkańców Mali.

Źródło: Religious Liberty Bulletin
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.