Muzyka

Lisa McClendon – 5am

Lisa McClendon – 5amEdletha Lorraine Brailsford (ur. 17.10.1975), znana jako Lisa McClendon to piosenkarka i kompozytorka muzyki gospel oraz chrześcijańskiego R&B.

Karierę muzyczną rozpoczęła w roku 2002 wraz z ukazaniem się płyty „My Diary, Your Life” jednak nie odniosła ona znacznego sukcesu. Jej druga płyta „Soul Music” wydana rok później doprowadziła do przełomu w karierze i sukcesu na liście Billboard’a. Kolejna płyta „Live from the House of Blues” z roku 2006 zaznaczyła swój ślad zarówno na liście Billboard’a jak i Heatseekers Albums i uplasowała się na 17 miejscu albumów gospel (Gospel Albums). Kolejny album został wydany przez samą artystkę („Reality”, 2009) i tym razem zajął 20 miejsce na wspomnianej liście.

W sumie Lisa pochwalić się może 5 płytami studyjnymi oraz nominacjami do Nagrody Dove i Nagrody Stellar. Najnowszym dziełem artystki jest wydana w styczniu 2015 roku płyta pt. „5 am”. O samej płycie tak opowiada jej twórczyni: „tak naprawdę to chciałam stworzyć album traktujący o rzeczach, z którymi borykamy się każdego dnia i który połyskiwać będzie rzeczywistością.” I takim też album jest, poruszający tematy nauki i decyzji życiowych aż po uwikłanie w codzienne obowiązki i odpowiedzialność.

Na płycie Lisa McClendon – 5am:

1. Turning The Corner
2. You
3. Invisible
4. Your Will
5. Hold My World
6. Bigger
7. The Girl Song
8. Fly
9. Million Dollars
10. 5am
11. No Other Name
12. Rock Star

W swojej karierze Lisa doczekała

się zaszczytnego tytułu matki „inspirującego nowego soulu” (Inspirational Neo-Soul) a także przywileju posiadania kluczy do miast Palatka, Florida, Fairfield, Alabama i Littlerock. Niedawno zakończyła swoją trzecią trasę koncertową po Wielkiej Brytanii występując z takimi sławami jak Fred Hammond. Angażuje się w pracę charytatywną, prowadzi kampanie na rzecz zdrowia, zainicjowała powstanie „Girls Life” – organizacji non – profit, która pomaga młodym dziewczętom w podejmowaniu mądrych decyzji życiowych.

Poza sławą jaką przyniosła jej muzyka, Lisa słynie także z wyjątkowej urody. Ukazała się na rozkładówce takich magazynów jak Braids and Beauty, Hype and Hair, Ebony and Christianity Today. Prywatnie jest żoną Maurice Brailsford’a i mamą trójki dzieci.

Źródło opr.: https://en.wikipedia.org/wiki/Lisa_McClendon, http://www.todayschristianmusic.com/artists/lisa-mcclendon/albums/5am/

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.