Muzyka

Kurt Carr Singers – Just the Beginning

Kurt Carr Singers – Just the BeginningJuż od ponad 2 dekad Kurt Carr błogosławi domowników wiary pieśniami i hymnami jak „The Presence of the Lord is Here”, „For Every Mountain”, „ I Almost Let Go” czy „ God Blocked It”. Siedmiokrotny zdobywca Nagrody Stellar, utalentowany kompozytor, dyrygent i producent muzyczny wydał w sumie 8 płyt i miał okazję występować w Białym Domu dla samego prezydenta George W. Bush’a.

Kurt urodził się w roku 1964 w rodzinie wierzących ludzi, która jednak nie była zaangażowana w życie kościoła i nie brała w nim czynnego udziału. Jednak życie kościelne coraz bardziej pociągało i interesowało młodego Kurt’a. Kiedy miał zaledwie 13 lat wystąpił jako aktor i tancerz w musicalu pt. „On the Town” reżyserowanym przez Clay’a Johnsona i już wkrótce stał się aktywnym członkiem jego kościoła.

W wieku lat 17 po raz pierwszy poczuł, że został powołany do większych rzeczy w swoim życiu. Więc kiedy ukończył szkołę średnią, zdecydował się na studia muzyczne na Uniwersytecie Connecticut na kierunku muzyka klasyczna.

W latach osiemdziesiątych, kiedy to był dyrektorem muzycznym chóru Church of God in Christ Choir, miał zaszczyt pracować z takimi sławami jak Stevie Wonder, Gladys Knight i Kirk Franklin. W roku 1987 Carr założył sześcioosobowy zespół muzyczny „The Kurt Carr Singers”a rok później ukazała się pierwsza płyta zatytułowana „I’m Glad”. Jego muzyka to mieszanka pięknych wokali z elementami R&B, jazzu, popu i bluesa w stylu współczesnego gospel.

Siódmą płytą muzyków była „Just the Beginning”,

która oferuje nam wyjątkowej jakości uwielbienie z wspaniałymi wstawkami chóralnymi. Pierwszy singiel „Peace & Favor Rest On Us” jest niczym odgłos trąbki, wskazujący nam czym jest życie w Chrystusie. Kolejny utwór „Don’t Let Your Light Go Out” inspirowany był 89 – letnią mentorką i przyjaciółką Carr’a, która inspirowała go już podczas występów w kościele a potem pojawiła się wraz z nim w Białym Domu. Utwierdza on nas w przekonaniu, że ani wiek ani żadne inne okoliczności nie mają znaczenia dla wylewającego się na nas Bożego błogosławieństwa.

Kurt twierdzi, że Bóg powołał go, żeby podtrzymywał tę muzykę w kościele, która będzie karmiła zarówno tych, którzy są w nim od lat jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Bogiem. „To podsumowuje moje powołanie i pieśni jak te są tym, co Bóg dał mi na ten czas.” – mówi Carr.

Dwupłytowy album oferuje nam blisko 2 godziny muzyki:

1. The Beginning
2. Overture
3. Peace And Favor Rest On Us
4. Grateful People Grateful Praise
5. God Is A Healer
6. God Is A Healer (Reprise)
7. I Am The One
8. Kurt Ministers
9. Just The Beginning
10. Introduction
11. I Believe God
12. Right Time Right Place

1. My Shepherd
2. Spiritual Makeover
3. Great Jesus
4. Blessed Be The Rock
5. Blessed Be The Rock (Reprise)
6. Ten Thousand One Million
7. Introducing Narcissus Hinton – Brown
8. Don’t Let Your Light Go Out
9. We Exist To Give You Praise

źródło opr.: https://en.wikipedia.org/wiki/Kurt_Carr, http://www.rcainspiration.com/artist/kurt-carr/

Tytuł płyty: Just the Beginning

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.