PrześladowaniaZe świata

Mjanma: Kościoły zaatakowane przez wojsko

Mjanma

Dwa kościoły w Mjanmnie zostały niedawno zaatakowane przez wojsko. Od zamachu stanu w lutym 2021 roku mniejszości religijne znowu zaczęły doświadczać przemocy z jego strony.

Atak na kościół

10 kwietnia wcześnie rano wierni kościoła katolickiego św. Józefa we wsi Sharge przygotowywali posiłek na obchody Niedzieli Palmowej, które miały się odbyć później tego dnia.

Około godziny trzeciej nad ranem wojsko zaatakowało kościół, zatrzymując 13 osób, w tym parafialnego księdza pomocniczego. Wszystkich przesłuchiwano przez kilka godzin, po czym zwolniono. W czasie publikacji tego raportu, tylko młody ksiądz nadal pozostawał w areszcie, a przedstawiciele kościoła negocjowali z wojskiem w sprawie jego wypuszczenia.

Dwa dni wcześniej, 8 kwietnia, około 40 żołnierzy wtargnęło do Katedry Najświętszego Serca w Mandalay i na trzy godziny zatrzymało zgromadzonych na nabożeństwie Wielkiego Piątku.

Arcybiskup Marco Win Tin razem z około dwudziestoma księżmi i innymi przedstawicielami kościoła zostali zatrzymani, podczas gdy żołnierze przeszukiwali zabudowania katedry, szukając broni, złota i pieniędzy, których, ich zdaniem, kościół używał w celu pomagania buntownikom sprzeciwiającym się juncie wojskowej.

Mimo zaprzeczeń członków kościoła żołnierze przeszukiwali budynek, lecz niczego nie znaleźli. Trzydziestu żołnierzy zostało na miejscu na noc. W czasie wtargnięcia nikt nie został ranny, jednak samo zajście było wstrząsem dla zgromadzonych.

Módlmy się…

Módlmy się, by wierni i liderzy kościoła, którzy ucierpieli w obu ostatnich najazdach, otrzymali potrzebną pociechę i pokój. Niech Boży Duch Święty potężnie działa na całym obszarze Mjanmy, prowadząc do ustanowienia rządu, który zapewni wolność i ochronę wszystkim obywatelom, oraz objawiając Boży plan wiecznego zbawienia wszystkim mieszkańcom tego kraju.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, UCA News, AsiaNews, International Christian Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Mjanma: Wielu Chrześcijan poszkodowanych w wyniku działań wojennych

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button