PrześladowaniaZe świata

Kościół zaplombowany z powodu głoszenia Ewangelii

kłódka
Zdjęcie symboliczne.

Chrześcijanie ze wsi Geltua w stanie Odisha (Indie) kwestionują zaplombowanie swojego budynku kościelnego, do czego doszło po wydanym 17 maja nakazie wstrzymania zgromadzeń o charakterze religijnym. Funkcjonariusz policji, Manoj Patra, powiedział, że członkowie społeczności plemiennej Bajrang Dal złożyli skargę na kościół, zarzucając mu udział w nielegalnej konwersji swoich ludzi na chrześcijaństwo.

Kościół zaplombowany

Odpowiadając na te zarzuty, Phulamani Munda, miejscowy chrześcijanin, powiedział: „W kościele tylko spokojnie się modlimy. Wierzymy w Jezusa i podążamy Jego drogą. Nie rozumiem, dlaczego kościół został zaplombowany”. To jedyny kościół w ich społeczności, w którym co tydzień gromadziło się na modlitwie około 100 osób.

Nakaz nałożono w specjalnym trybie administracyjnym, stosowanym w celu zachowania porządku „w pilnych przypadkach niedogodności lub zbliżającego się niebezpieczeństwa”. Na mocy tego nakazu, w budynku kościelnym będą mogły zbierać się najwyżej trzy osoby.

Módlmy się…

Prośmy Pana o mądrość i prowadzenie dla chrześcijan z Geltua, którzy próbują określić najlepsze sposoby chodzenia w posłuszeństwie Chrystusowi, wypełniając swoją misję wobec siebie nawzajem i wobec otaczającej ich społeczności.

Niech odpowiedzialni za wydanie nakazu zrozumieją bezzasadność swoich zarzutów i odwołają czynności prawne przeciwko kościołowi, aby wierzący mogli wznowić nabożeństwa w pokoju i harmonii. Módlmy się też, by przesłanie Ewangelii nadal docierało do wielu innych mieszkańców wsi i poza nią.

Źródło: UCA News, Times of India, Hindustan Times, Indian Times
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne: Algieria: Kolejny kościół zagrożony zamknięciem

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button