PrześladowaniaZe świata

Korea Północna: Uwolnienie australijskiego misjonarza

Korea PółnocnaWładze Korei Północnej zwolniły 3 marca Johna Shorta, 75-letniego misjonarza australijskiego, aresztowanego 16 lutego pod zarzutem „nielegalnego rozpowszechniania materiałów religijnych”. Po wylądowaniu w Pekinie powiedział, że jest „bardzo, bardzo zmęczony” i potrzebuje teraz wypocząć. Pjongjang zwolnił go „biorąc pod uwagę jego wiek” oraz „w świetle faktu, że wyznał swoje przestępstwa i przeprosił”.

Według północnokoreańskiej agencji prasowej

„John Short popełnił zbrodnię potajemnego rozdawania posiadanych traktatów biblijnych w pobliżu buddyjskiej świątyni w Pjongjangu”.

W Korei Północnej jest więzionych obecnie jeszcze dwóch zagranicznych misjonarzy chrześcijańskich. Amerykanin Kenneth Bae został w maju 2013 roku skazany na 15 lat więzienia za „wrogie działania przeciw państwu”. Obywatel Korei Południowej Kim Jeong- wook został aresztowany w październiku 2013 roku. 27 lutego władze Korei Północnej pokazały go na konferencji prasowej by „przyznał się do swych zbrodni” i prosił „państwo o wybaczenie”. Oskarżany jest o szpiegostwo na rzecz Korei Południowej. Pjongjang odrzucił prośbę Seulu o jego zwolnienie, nie podając jednak, czy będzie za to sądzony.

Źródło: Asia News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker