Prześladowania

Korea Północna: Aresztowany z powodu kontaktu z chrześcijanami

Po tym jak mężczyzna z Korei Północnej odwiedził w Chinach swoich chrześcijańskich krewnych, został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa. Poinformowało o tym radio Free Asia. Północnokoreański reżim postrzega chrześcijaństwo jako zagrożenie dla swojej władzy i zwalcza go z jak największą siłą. Korea Północna znajduje się na pierwszym miejscu Światowego Indeksu Prześladowań Open Doors.

Pomoc chińskich chrześcijan

61-letni Kim Seung Mo odwiedził członków swojej rodziny w chińskiej prowincji Jilin przy granicy z Koreą Północną. Gdy powrócił opowiedział swoim sąsiadom, że jego krewni chodzą do kościoła i pastor zebrał dla niego używane ubrania członków kościoła – jak donosi rado Free Asia. Bardzo prawdopodobne, że ktoś poinformował o tym władze, po czym 3 czerwca Kim Seung Mo został zatrzymany.

Oskarżony i torturowany

Według naszego łącznika wszyscy mieszkańcy Korei Północnej, którzy podróżowali do Chin, muszą po powrocie zgłosić się do władz i ze szczegółami opowiedzieć o swoim pobycie w sąsiednim kraju. Ponieważ Kim Seung Mo przemilczał uczęszczanie do kościoła swoich krewnych oraz pomoc pastora, oskarżono go o szpiegostwo. Publicznie był też torturowany – naoczni świadkowie opowiadają o krwiakach na twarzy, popękanych ustach oraz podejrzeniu rany nogi.

Amerykański student uwolniony

W Korei Północnej stale aresztowani są także obcokrajowcy, którzy mają jakikolwiek związek z chrześcijaństwem. Zaledwie kilka tygodni temu aresztowano dwóch koreańsko – amerykańskich docentów – gości Uniwersytetu Nauki i Technologii w Pjongjang, gdy chcieli opuścić kraj. Oboje są chrześcijanami i brali udział w projekcie humanitarnym. Amerykański student Otto Warmbier, aresztowany w styczniu 2016 i skazany na 15 lat przymusowej pracy został uwolniony. Zarzucono mu kradzież plakatu propagandowego z hotelu w Pjongjang na zlecenie kościoła. 22-latek w śpiączce wrócił w stanie krytycznym do swojej rodziny. Niestety kilka dni później zmarł.

Módlmy się za mieszkańców Korei Północnej!

• Módlmy się za Kim Seung Mo, aby Jezus był z nim w jego ciężkiej sytuacji i pomagał mu.
• Prośmy Pana o wsparcie dla wszystkich chrześcijan, którzy są aresztowani i torturowani z powodu swojej wiary.
• Módlmy się również za władze Korei Północnej i wszystkich rządzących, aby Jezus zmieniał ich serca, by z prześladowców stawali się Jego naśladowcami.

Źródło Open Doors, World Watch Monitor
pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button