Z kraju

Kontrowersje wokół książki „Pasterz serca dziecka”

Oświadczenie Wydawnictwa

Pasterz serca dzieckaZamieszczamy poniżej oświadczenie Wydawnictwa „Słowo Prawdy” w sprawie książki „Pasterz serca dziecka”. W ostatnich dniach niektóre media nagłośniły wybrane z niej fragmenty. Dotyczyły one karania dzieci klapsem. Wielu chrześcijan i nie chrześcijan przyznało, że nie jest to metoda wychowawcza.

Szanowni Państwo,
bardzo dziękujemy za okazywaną we wszystkich wpisach i komentarzach troskę o dzieci. Jesteśmy również zdecydowanymi przeciwnikami wszelkich form przemocy.

W pełni też rozumiemy Państwa obawy. Wskazywane przez niektóre media fragmenty książki „Pasterz serca dziecka” dr. Tedda Trippa mogą, szczególnie wśród osób nie zadających sobie pytań o wychowanie w świetle Pisma Świętego, budzić lęk. Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że książka ta – przeczytana w całości – uczy przede wszystkim przebaczania i prawdomówności. Dlatego bardzo prosimy, by nie oceniać naszej decyzji o jej publikacji jedynie w oparciu o kilka, wyrwanych z kontekstu, cytatów.

Wydając książki nie możemy ich edytować według własnego uznania. Dlatego bywa, że pojawiają się w nich poglądy kontrowersyjne zarówno dla baptystów, jak i dla osób o odmiennych przekonaniach. Głęboko wierzymy w zdolność naszych czytelników do wyrabiania sobie własnego poglądu na treści czytanych książek. Jednak ze względu na ogromne emocje, które pojawiły się wokół książki pastora Trippa, podjęliśmy decyzję o wycofaniu jej z dystrybucji w domenie publicznej.

Z poważaniem,
Wydawnictwo Słowo Prawdy

Poznaj reakcję jednego z pastorów, który polemizuję z tezami wspomnianej książki.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.