Prześladowania

Kolumbia: Nasilenie przemocy wobec chrześcijan

KolumbiaKolumbijscy chrześcijanie żyją w stanie wysokiego napięcia wobec nasilenia brutalnych i śmiertelnych aktów przemocy w swym kraju. Od kilku miesięcy członkowie Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) otwarcie mordują ludzi na ulicach miast i podpalają autobusy w tym regionie.

Partyzanci FARC, największego ugrupowania marksistowskich rebeliantów w Kolumbii, przeprowadzają także czystkę we własnych szeregach, zabijając wielu swoich ludzi i oskarżając ich o zdradę ideologii komunistycznej. Przypuszcza się, że wielu z zabitych było tajnymi chrześcijanami. „Od kiedy jesteśmy w Kolumbii, nigdy jeszcze sytuacja nie była tak niestabilna – stwierdził jeden ze współpracowników VOM. – Jesteśmy jednak przekonani, że jest to również najbardziej dogodny moment do głoszenia ewangelii”.

Módlmy się za tych,

którzy dostarczają kolumbijskim wierzącym w tym regionie Biblie, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie. Módlmy się o skuteczność działań chrześcijańskich pracowników w Kolumbii. Prośmy Boga o prowadzenie i wsparcie dla nowych wierzących, którzy służą Mu w atmosferze nieustającej, intensywnej przemocy. Módlmy się za tych, którzy prześladują chrześcijan w Kolumbii, aby okazali skruchę i przyjęli Chrystusa jako Pana.

źródło: VOM

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button