RóżneŚwiadectwa

Kolacja nowym początkiem dla 50 prostytutek

Ponad 60 kobiet z Bulawayo w Zimbabwe zostało zaproszonych na kolację – wszystkie z nich były prostytutkami i podczas posiłku usłyszały najprawdopodobniej po raz pierwszy w życiu, że Jezus je kocha.

Dla wielu z tych kobiet ten wieczór pod hasłem «Shining Stars Dinner» stał się początkiem nowego życia: «Cieszymy się, że 66 kobiet obecnych na kolacji wysłuchało ewangelii – oraz, że 50 z nich oddało swoje życie Jezusowi, Panu i Zbawcy», mówił pastor Chris Nxumalo, który zorganizował ten event razem z misjonarzami z African Enterprise.

Organizacja kolacji miała na celu pokazanie tym kobietom, jak wartościowe są. Chodziło o wzbudzenie «nadziei zamiast rozpaczy». «Te kobiety są aniołami», wyjaśnia Guide Makore z African Enterprise.

«W czasie posiłku krzyczały ‚Alleluja’ głośniej niż zwykli wierni w kościele…»

Nowy zawód jako szansa

50 kobiet, które odrzuciły swój dotychczasowy styl życia i zdecydowały się na życie z Jezusem, uzyskało wsparcie na starcie nowego życia. Zostały przyuczone do innych, alternatywnych zawodów, takich jak szycie, pieczenie czy fryzjerstwo. «Chcemy, aby te kobiety robiły rzeczy od których trzymały się z daleka, gdy pracowały na ulicy».

Dzięki temu ewangelikalnemu programowi misjonarze dotarli w ubiegłym roku do 200 szkół i 55.000 uczniów. Ponad 17.000 nastolatków zdecydowało się na życie z Jezusem. Ponadto ewangelizację przeprowadzono także w 6 więzieniach, w wyniku czego 3.000 osadzonych nawróciło się.

Autor: Rebekka Schmidt
Źródło: Livenet / Godreports
Tłumaczenie: J.S.

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button