Prześladowania

Kirgistan: Ataki na chrześcijan

KirgistanW październiku 2018 r. w wiosce Tamchi w regionie Issyk-Kul w młody chrześcijanin, Eldos Sattar uuly, został brutalnie pobity, w wyniku czego doznał złamania szczęki i innych obrażeń. Problemy chrześcijan w tej okolicy nie skończyły się jednak na tym jednym incydencie.

W okresie od grudnia do lutego mieszkańcy wioski Tamchi zgłaszali przypadki różnych ataków. W jednym z ostatnich incydentów miejscowy muzułmanin został poturbowany przez dziesięć osób, ponieważ bardzo przyjaźnił z Eldosem. Krążą pogłoski, że miejscowi bojownicy planują zniszczyć domy chrześcijan w Tamchi i dwóch pobliskich wioskach.

Eldos i jego wuj, Nurbek Esenaly uuly, opuścili swoją miejscowość z obawy przed atakami. Sprawcom październikowego ataku na Eldosa zasądzono karę aresztu domowego, jednak nie doszło do jej wykonania. Natomiast, kiedy prawniczka Eldosa narzekała na bezczynność władz, postawiono jej zarzuty o „podżeganie do konfliktu religijnego i sianie niezgody między ludźmi”.

Pamiętajmy w modlitwie o prześladowanych chrześcijanach w Kirgistanie. Módlmy się o Bożą sprawiedliwość w tym kraju, a także o to, by nie ustawało tam głoszenie ewangelii.

Źródło: Forum 18
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button