Prześladowania

Kenia: Zamordowani bo odmówili recytacji islamskiego wyznania wiary

14 września dwóch pasażerów autobusu zostało straconych, ponieważ nie wyrecytowali muzułmańskich modlitw. Mężczyźni jechali do miasta Garissa, gdy ich autobus został zatrzymany przez siedmiu bojowników Al-Szabab. Napastnicy zażądali od pasażerów pokazania dowodów tożsamości, po czym trzech zamiejscowych wyprowadzili z autobusu w celu przesłuchania.

Gdy mężczyźni znaleźli się na zewnątrz, usłyszeli, że mają wyrecytować szahadę (islamskie wyznanie wiary) oraz siedem wersetów z pierwszego rozdziału Koranu. Jeden z nich spełnił żądanie i wrócił do autobusu. Pozostali odmówili i zostali natychmiast straceni.

Jedna z ofiar to Fredrick Ngui, lider kościelnej służby uwielbienia z osady Masalini.

Drugi mężczyzna, o którym wiadomo tylko, że nazywał się Okoth, pracował w tym autobusie. Po dokonaniu egzekucji, napastnicy zbiegli do buszu. Władze przeszukały obszar, ale nadal nie są w stanie zlokalizować odpowiedzialnych za morderstwa.

Al-Szabab, organizacja zrzeszona z Al-Kaidą, od lat mierzy w chrześcijan z Kenii i Somalii. W jednym z najbardziej zaciekłych ataków, do którego doszło w kwietniu 2015 roku, bojówkarze najechali miasteczko uniwersyteckie w Garissie. Obierając w szczególności za cel chrześcijan, wymordowali 147 studentów.

Pamiętajmy o rodzinach i przyjaciołach osób zamordowanych w tej okrutnej napaści.

Módlmy się o emocjonalne uzdrowienie ocalałych pasażerów, którzy byli świadkami tych morderstw. Niech chrześcijanie w Kenii zostaną umocnieni siłą, jaka pochodzi z wiary w Chrystusa, by nadal mogli głosić ewangelię swoim rodakom.

Źródła: World Watch Monitor, The Standard
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close

Adblock Detected

Prosimy o wsparcie, wyłączając blokadę reklam.