PrześladowaniaZe świata

Kenia: Atak na kościół

KeniaW niedzielę, 9 czerwca około godz. 18:45 nieznani napastnicy wrzucili granat na kompleks należący do Kościoła Earthquake Miracle Ministries, w mieście Likoni w dystrykcie Mombasa, podczas odbywającego się tam spotkania modlitewnego. Nikt nie zginął w wyniku tego incydentu, jednakże 17 osób odniosło obrażenia, w tym małe dziecko. Zostali oni przetransportowani do szpitala Coast General, ze stłuczeniami oraz poważniejszymi ranami zadanymi przez odłamki. Niektóre z obrażeń powstały w wyniku paniki rozbiegającego się, z miejsca zdarzenia, tłumu.

Naoczny świadek poinformował media,

że widział dwóch mężczyzn oddalających się z miejsca zdarzenia na motocyklu. Oficer policji w tej nadmorskiej prowincji, komisarz Aggrey Adoli, potwierdził, że doszło do takiego ataku, a także, że policja prowadzi śledztwo, lecz jak dotychczas nikt nie został aresztowany w tej sprawie.

Podczas innego incydentu, nieznani sprawcy umieścili materiał wybuchowy na zatłoczonym przystanku autobusowym w Eastleigh Estate, w Nairobi, stolicy Kenii, około godz. 20:00.

W wyniku eksplozji 4 osoby zostały ranne. Przewieziono je do szpitala Kenyatta National. Nie wiadomo na razie, czy cokolwiek łączy oba zdarzenia.

Eastleigh Estate jest gęsto zaludnioną okolicą pełną ubogich mieszkańców, nazywaną „Małym Mogadiszu”, z powodu zamieszkiwania jej przez licznych imigrantów z Somalii.

W Eastleigh mieszka wielu bojówkarzy i sympatyków organizacji al-Shabbab (jest to radykalna, islamska, somalijska organizacja militarna powiązana z Al Kaidą).

Niektóre źródła spekulują, że ataki są powiązane z kenijskim zaangażowaniem militarnym w Somalii. W grudniu zeszłego roku, policja urządziła „dużą łapankę”, w czasie której aresztowano ponad 600 osób. Podczas wcześniejszej akcji, we wrześniu 2012 r., policja odnalazła dowody, w postaci planów ataków na kościoły w Nairobi.

W ciągu ostatniego roku, nastąpił gwałtowny wzrost ataków na kościoły, szczególnie w rejonach graniczących z Somalią.

Prośby modlitewne:

Prośmy o szybki powrót do zdrowia dla tych, którzy ucierpieli w atakach.
Dziękujmy Bogu, że nikt nie zginął.
Prośmy Boga, aby lokalne władze mogły osądzić zamachowców.
Módlmy się o chrześcijan żyjących na wybrzeżu oraz przy granicach, którzy stają przed poważnymi problemami.
Módlmy się o mądrość i odwagę dla nich, by umieli we właściwy sposób reagować na te trudności.
Módlmy się, aby Open Doors mogło mieć długą i dobrą relację z Kościołem na wybrzeżu i wzdłuż granic Kenii. Prośmy, aby nasza pomoc dla nich, pomogła im wytrwać i aby wzmocniła ich wiarę.

Źródło Open Doors
Tłumacz Mateusz Hazuka

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker