Prześladowania

Kenia: Aresztowanie i pobicie chrześcijanina

Zdjęcie: Morning Star News
Hassan oraz jego owdowiała matka, mieszkający w miejscowości Ngong na obrzeżach Nairobi, są przymuszani groźbą, próbami przekupstwa i biciem do wyparcia się wiary w Chrystusa i powrotu do islamu. 19 stycznia Hassan został aresztowany i poważnie poturbowany przez trzech policjantów. W wyniku pobicia stracił zęby i odniósł obrażenia nogi, pleców i klatki piersiowej.

Po śmierci ojca Hassan i jego matka uciekli z Somalii, mając nadzieję, że w Kenii znajdą miejsce, gdzie bezpiecznie będą mogli żyć jako chrześcijanie. Niestety, presja rodziny i lokalnej społeczności muzułmańskiej nie ustaje od wielu lat.

„Już kilkakrotnie muzułmanie prześladowali mnie z powodu mojego nawrócenia na chrześcijaństwo. Nadal odczuwam ból brzucha w wyniku obrażeń, których doznałam podczas ataku kilka lat temu. Nie mogę się też wyprostować. Ja i moja rodzina wybraliśmy Chrystusa. Już się od Niego nie odwrócimy” – mówi matka Hassana.

Pamiętajmy o tych chrześcijanach, którzy cierpią z powodu Chrystusa. Módlmy się o uzdrowienie ich ran, a także by wytrwali w wierze. Módlmy się także za napastników, aby i oni doświadczyli łaski Chrystusa i zwrócili się do niego.

Źródła: Morning Star News, International Christian Concern
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button