PrześladowaniaZe świata

Kazachstan: Chrześcijanie ukarani więzieniem za działalność religijną

KazachstanChrześcijanie Nikołaj Nowikow i Anatolij Stakniew zostali niedawno skazani na kilka dni pozbawienia wolności za odmowę zapłacenia grzywny za prowadzenie działalności religijnej. Nikołaj spędził pięć dni w więzieniu w zachodnim regionie Kazachstanu. Nałożona na niego grzywna dotyczyła jego udziału w prowadzeniu religijnego zgromadzenia, które zostało zorganizowane bez rządowego pozwolenia. Na podstawie tych samych zarzutów Anatolij odbył karę 10 dni więzienia we wschodniej części Kazachstanu.

Obowiązujące w Kazachstanie surowe prawo religijne

nakłada karę grzywny za rozpowszechnianie traktatów religijnych, prowadzenie rozmów na tematy religijne oraz udział w spotkaniach chrześcijańskich bez uzyskania wymaganej rejestracji lub pozwolenia. W związku z tym coraz więcej chrześcijan otrzymuje wyroki więzienia za odmowę płacenia grzywny za działalność religijną. W ciągu zaledwie 10 pierwszych tygodni 2014 r. stwierdzono 45 przypadków nałożenia tego typu kar, które na ogół stanowią równowartość średniego wynagrodzenia za 1-2 miesiące pracy.

Módlmy się, aby kazachscy chrześcijanie nie przestali naśladować Jezusa pomimo restrykcyjnych praw ustanowionych przez władze. Módlmy się szczególnie, aby Bóg błogosławił Nikołaja i Anatolija i zaspokoił ich codzienne potrzeby. Prośmy o umocnienie ich wiary, by każdego dnia mogli być wiernymi naśladowcami i świadkami Chrystusa. Módlmy się, aby Bóg użył tych trudności w celu oczyszczenia i umocnienia swego kościoła, by Jego imię było uwielbione.

Źródła: Release International, Forum 18 News Service
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

pokaż więcej

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close

Informacja

Chcąc przeglądać strony serwisu zaakceptuj nasze ogłoszenia.